Connect with us
Náměstí Piazza del Nettuno v Bologni, Emilia-Romagna, Itálie

Evropa

Letenky z Prahy do Itálie už od 778 Kč? Ano, prosím!

Letenky z Prahy do Itálie už od 778 Kč? Ano, prosím!

Itálie již v květnu zrušila povinnost popříjezdové 5denní karantény a letenky za super ceny jako by se sypaly z pytle. Vynikající italské pochutiny, víno a moře si užiješ o to víc, když tě to přijde jen na něco málo korun, no ne? Letenky z Prahy aktuálně koupíš už od 778 Kč a na výběr máš především termíny na začátek léta.

Reklama
  • Odkud? Z Prahy
  • S kým? Letecké společnosti Ryanair, Wizz Air, Easy Jet, Volotea, Vueling, Lufthansa a Smartwings
  • Kdy? Akční termíny zejména na červen
  • Příklad? Termín 22. – 29. června 2021 (letenka z Prahy do Bologně)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny letištní poplatky, příruční zavazadlo
Letenka do Itálie

Podmínky vstupu do Itálie a návrat

Cestující z ČR se musí při vstupu prokázat negativním antigenním nebo PCR testem na COVID-19 (ne starším 48 hodin od odběru). Současně je od nich vyžadováno vyplnit před cestou elektronický formulář Passenger Locator Form a nahlásit svůj příjezd místní ASL

  • Podrobnější informace ke VSTUPU DO ITÁLIE najdeš v našem samostatném článku.

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. Itálie podle něj aktuálně patří mezi oranžově označené oblasti. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami stanovenými pro konkrétní kategorii.

Itálie a cestovní doklady

Mimo výše uvedených dokumentů ti bohatě stačí občanka nebo cestovní pas.

Itálie

Co vidět a zažít v Itálii?

Zbytečná otázka že? Vždyť Itálii chtěli vždy navštívit nejpřednější umělci, neboť je kolébkou takových směrů, jako je renesance. Čeká tě tu nejedno nádherné město, historické stavby, vynikající kuchyně a víno.

Pro pasivní fázi dovolené skvěle poslouží jejich kouzelné pláže. Sever Itálie oplývá dary přírody tak moc, že je tu hned několik dovolenkových destinací, které prosluly po celém světě. Ale ono stačí, když vyjmenujeme jen tato města: Řím, Milán, Boloňa, Florencie… Krásu tu člověk najde na každém kroku. U památek i třeba jen v městském parku.

Řím, zahrady u Vily Borghese

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Pojištění

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK18 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky19 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus19 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus20 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx20 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus21 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K24 hodinami dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru