Connect with us
Ibiza

Koronavirus

Ibiza letos nebude o šílených párty, ale o přírodě a jiných kvalitách

Ibiza letos nebude o šílených párty, ale o přírodě a jiných kvalitách

I legendární párty destinace Ibiza je letos připravena na jiný styl turismu. Pandemie koronaviru dala stopku superklubům a velkým tanečním párty.

Reklama

Častým nedorozuměním je fakt, že Ibiza je bláznivou destinací, která je jen o šílených párty. Ačkoli je skutečně domovem pár nejlepších klubů na světě a pravidelně hostí ty největší párty roku, to je ale jen jedna stránka světoznámého ostrova. Ibiza je také o přírodních krásách, kvalitní kuchyni, duchovní relaxaci, úžasných trzích a umělecké scéně. Právě na tuto stránku to chtějí letos hrát turistické organizace, jelikož Baleárská vláda ohlásila, že největší a středně velké podniky budou pravděpodobně zavřeny do konce roku 2020.

Skupina známá pod názvem Noční liga (The Night League), která sestává ze superkluby včetně Hi Ibiza a Ushuaia, nebyla touto zprávou vůbec nadšená a prohlásila, že jde o největší výzvu, jaké kdy čelila, píše Lonely planet. Podle časopisu jsou ale odhodláni zařídit největší sezónu v roce 2021.

Podle nových předpisů mohou otevřít pouze podniky, které nemají větší kapacitu než 300 lidí a fungovat zatím mohou jen na třetinovou kapacitu. Hosté musí sedět uvnitř a nemohou se sdružovat na tanečním parketu. Budou na něm rozestavěné stoly a židle. Mluvčí Ibizské turistické organizace pro Lonely Planet potvrdil, že plážové kluby budou otevřeny pro open-air události a festivalový kalendář ostrova bude prodloužen do listopadu.

Podobná omezení byla vydána napříč všemi Baleárskými ostrovy. Například na veřejných plážích nejen Ibizy, ale i Formentery, Menorcy a Mallorky, musí mít lidé mezi sebou rozestup alespoň 4 metry čtvereční a vzdálenost mezi skupinami (maximálně 25 lidí v jedné skupině) musí být 1,5 metru. Omezení vstupu na pláž budou zavedena tam, kde se budou příliš plnit.

Bary a restaurace se znovu otevírají se zvýšenými zdravotními a bezpečnostními požadavky v 75% kapacitě. Hosté mají dovoleno jíst uvnitř, samoobsluha ale povolená není. Maloobchodní prodejny se otevírají s 50% kapacitou a společné prostory v hotelích, včetně bazénů a lounge, jsou sníženy na 60 procent.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru