Connect with us

Koronavirus

Letiště Hongkong představilo celotělovou dezinfekci a čistící roboty

Letiště Hongkong představilo celotělovou dezinfekci a čistící roboty

Letiště celého světa aktuálně řeší, jak zajistit po restartu letecké dopravy maximální ochranu zdraví cestujících i personálu. Etihad Airways nedávno představily speciální bezdotykové kiosky, které dokáží měřit teplotu a odhalit příznaky virového onemocnění. Další technologií s inovativním designem a funkcionalitou přináší letiště v Hongkongu.

Reklama

Hongkong uvádí do testovacího provozu zařízení na dezinfekci celého těla a jde o první pokus svého druhu na světě. Dezinfekce uvnitř kabiny trvá přibližně 40 sekund a zařízení během ní dokáže usmrtit všechny bakterie a mikročástice viru, které se můžou nacházet na oblečení nebo na povrchu lidského těla. Zároveň vám robot během pobytu ve speciální kabině kromě dezinfekce zkontroluje i tělesnou teplotu.

Jak to funguje?

Vnitřní povrch je vybavený antimikrobiálním povlakem, který může na dálku zabíjet viry a bakterie pomocí speciálních technologií a „nanojehel“, uvádí se v oficiální zprávě.

Podle letiště je zmiňované zařízení přizpůsobeno, aby zabránilo křížové kontaminaci mezi vnějším a vnitřním prostředím. Takže pokud jím projde osoba, která by potenciálně mohla přenášet virus, šance, že se další osoba nakazí je nulová.

Zařízení momentálně testují zaměstnanci letiště a také se školí na nová pravidla v oblasti veřejného zdraví a karantény.

Technologii antimikrobiálního povlaku chtějí v Hongkongu použít i na terminálech, na klikách dveří, sedadlech v odletových a příletových halách, autobusech, odbavovacích kioscích, toaletách a výtazích.

Na bezpečnostní dezinfekci veřejných prostranstvích a prostoru pro cestující jsou také nasazeny autonomní čistící roboti s technologií sterilizace vzduchu, která se používá i v nemocnicích.

Zdroj foto: Hong Kong International Airport

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru