Connect with us

Koronavirus

Kam chtějí Číňané v roce 2020 cestovat? Do Wu-chanu a není to vtip

Kam chtějí Číňané v roce 2020 cestovat? Do Wu-chanu a není to vtip

Čínské město Wu-chan, někdejší epicentrum nákazy nového koronaviru SARS-CoV-2, nabírá v Číně na popularitě. Podle poslední cestovatelské studie je právě Wu-chan v žebříčku měst, která chtějí čínští turisté navštívit, na první příčce. Průzkum realizovala Čínská akademie věd pro výzkum v oblasti cestovního ruchu. Píše o tom CNN.

Reklama

Výsledky zveřejněné 28. dubna vycházejí z hlubokých rozhovorů, dále z více než 15 tisíc vyplněných dotazníků, a také z ankety, do které se zapojili miliony lidí na sociálních sítích.

Po uvolnění pravidel cestování a karantény město Wu-Chan předběhlo Peking jako nejlepší domácí město na bucket listu čínských cestujících. Druhé místo obsadilo čínské město Chongqing.

Obdivují vytrvalost a pracovitost jeho obyvatel

Analytici tvdrí, že skutečným důvodem, proč čínští občané chtějí navštívit Wu-chan, není jen vidět město, které bylo prvním ohniskem nákazy – jak si mnozí můžou myslet. Čínský lid podle nich chce ocenit vytrvalost a pracovitost wu-chanských lidí a podpořit je návštěvou.

Už při spuštění wu-chanského letiště jsme byli svědky toho, jak letecké společnosti obdarovaly květy všechny zdravotníky, kteří se sem vraceli po týdnech práce v nemocnicích.

Chutě se změnily během pár týdnů

Provincie Hubei, ve které se nachází Wu-chan, se po pekingské provincii stala druhou turisticky nejdůležitější provincií. Před vypuknutím nákazy přitom Hubei nebyl ani v první desítce.

Podle studie se Shennongjia, lesní oblast s rozlohou 3 253 kilometrů čtverečních v provincii Hubei, a Yellow Crane Tower ve městě Wu-chan zařadily mezi 20 nejlepších turistických atrakcí v Číně.

Průzkum ukázal i další zajímavosti

Mezi nejvyhledávanější mazinárodní turistické destinace Číňanů pro rok 2020 patří Thajsko, Rusko a Japonsko. Spojené státy americké, které byly před koronakrizí na prvním místě seznamu se po vypuknutí nemoci propadly až pod hranici první desítky.

U cestujících s dětmi v Číně je o 30 – 40 % méně pravděpodobné, že budou chtít s rodinou cestovat v roce 2020, v porovnání s loňským rokem.

Přilbižně třetina dotázaných uvedla, že budou cestovat znovu do tří až šesti měsíců po skončení krize.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru