Connect with us

Cestopisy

Nejnovější cestovatelský hit: Glamping

Nejnovější cestovatelský hit: Glamping

Nové trendy neustále přibývají i v kategorii cestování. Tím posledním je ubytování formou glampingu. Co je to glamping a kde ho můžeš vyzkoušet, se dočteš v tomto článku.

Reklama

To, jak cestujeme, se mění každým rokem. Některé lidi už nebaví špičkové hotely, vyhledávají dobrodružství, a právě pro ně je tu glamping, který se stává stále populárnějším.

Název glamping vznikl z delšího pojmenování glamorous camping a jde prostě o luxusnější kompování. Pobyt v kempu není náznakem žádného low-cost výletu. Některá ubytování touto formou se dokáží vyrovnat noci v několika-hvězdičkových hotelech, nebo dokonce sumu za noc v luxusních hotelích převýšit. Jde o pobyt v divoké přírodě, ale zato v komfortním a častokrát velmi luxusním ubytováním. Glamping je tak ideálním řešením pro ty, kteří milují přírodu, ale i tak si rádi dopřávají pohodlí a luxus.

Stany většinou disponují kuchyňkou a pohodlnou ložnicí. Někdy mají dokonce jídelnu, terasu nebo i obývák. Může jít o dřevěný domeček, klidně i v korunách stromů. Obvykle jsou situovány do výjimečné krajiny v odlehlejších místech. Při glampingu se klade důraz na moderní design, který je doplněn přírodními materiály. Všechno je tedy v harmonii.

Nejkrásnější luxusní kempy na světě

Merzouga Luxury Desert Camp, Maroko

Pokud bylo vždy tvým snem strávit noc na poušti uprostřed ničeho, tento luxusní kemp na Sahaře v Maroku se ti bude rozhodně líbit. Stany obklopené písečnými dunami a tichem. V rámci ubytování je tu i program s průvodcem: jízda na velbloudu, který tě odveze na sledování západu slunce. Navíc – ubytování nabízí i stravování v podobě marocké kuchyně.

Eco Camp Torres del Paine, Chile

Tento nádherný kemp v chilské Patagónii je okouzlující. Nedotknutá příroda a nádherný interiér jsou zážitkem na celý život. Toto ubytování není vyhřívané elektřinou. Každá kupole je ale vybavena střešním oknem, které nabízí fascinující výhled nejen na noční oblohu.

Treehotel, Švédsko

Skupinka stromových domečků, která leží jen 50 kilometrů od polárního kruhu. Majitelé tu vytvořili hned několik domečků na stromech, přičemž každý je jiný. Průhledná kostka se přizpůsobí přírodě, ptačí hnízdo, nebo UFO? Je jen na tobě, ve kterém domečku strávíš noc. Toto místo je též skvělé na pozorování polární záře.

Whitepod, Švýcarsko

Proč nestrávit noc v iglú v lůně zasněžené přírody? Ideální místo pro lidi, kteří vyhledávají nejen relax, ale i sportovní aktivity. Ubytování se totiž nachází v přírodě ničím nerušené lokality, ale od sjezdovky je vzdálené jen několik metrů.

Shinta Mani Wild-Siem Reap, Kambodža

Stany v srdci přírody, které jsou obklopeny vodopády a protékající řekou. Okolí je plné divoké zvěře, právě proto je oblíbenou aktivitou pozorování slonů, medvědů, nebo gibonů pod dozorem zkušeného průvodce.

První glampingové resorty vznikly v exotických destinacích, až později se rozšířily do Evropy.

Glamping už i na Slovensku?

V okolí Banskej Štiavnice se nachází Forrest Glamping, který je otevřený jen pár měsíců. Už teď ale majitelé zaznamenali velké nadšení turistů. Výhodou je, že chatky můžeš navštívit celoročně, protože jsou v zimě vytápěny a v létě je zase vychladí klimatizace. Takže už i na Slovensku si můžeš užít tohle luxusní kempování.

Přeloženo z Pelipecky.sk, úpravy a editace Dominika Zmítková.

Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Okružní zaoceánské plavby budou obnoveny nejdříve v září https://t.co/IqCgjCGV9C #novinky15 hodinami dozadu
Aerolinky LEVEL zřejmě skončí i ve Francii, nabízely levný Karibik https://t.co/FbBcRHOUsK #novinky15 hodinami dozadu
Etihad Airways příští týden spustí novou nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/BBvrjvbN0s #novinky16 hodinami dozadu
Ryanair má 35 let. Začínal s jedním letadlem a 25 zaměstnanci! https://t.co/I2PjhZYuWj #novinky16 hodinami dozadu
Na Islandu staví oceánskou lagunu. Nechybí geotermální vody a wellness https://t.co/bZibwEMCkh #novinky16 hodinami dozadu
Chile se tak brzy neotevře. Země prodlužuje výjimečný stav do 14. září https://t.co/bpVlwipQVB #novinky16 hodinami dozadu
Řecko nabízí turistům slevy na letenky a rodinné akce https://t.co/cw0oBwXCkW #novinky17 hodinami dozadu
Estonsko zavádí víza pro digitální nomády https://t.co/F3NwAWr2Cq #novinky17 hodinami dozadu
Od dnešního dne do Anglie i Skotska bez karantény https://t.co/SpXPvr1J41 #novinky18 hodinami dozadu
Hotel Srdiečko. Jižní svahy Nízkých Tater vás obklopí srdečností https://t.co/AM7QGr349D20 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru