Connect with us

Asie

Za sklem malované: 7 unikátních skleněných hotelů

Za sklem malované: 7 unikátních skleněných hotelů

Cílem našich toulek po světě jsou často nádherné výhledy. Rádi se kvůli nim vyškrábeme na vysoké kopce nebo se vydáme na tichý exotický ostrov. Díky těmto jedinečným hotelům ale můžete výhledy posunout na nový level. Přespíte totiž v pokoji s 360° výhledem na okolní přírodu, podmořský svět nebo hvězdnou oblohu s polární září. Takže pokud máte v kapse naprosto zbytečné „drobné“, rozhodně tyhle hotely vyzkoušejte.

Reklama

Panorama Glass Lodge, Island

Zašité kdesi v divočině západního a jižního Islandu jsou tři průhledné chatky, známé jako Panorama Glass Lodge. Od Reykjavíku jsou vzdáleny méně než dvě hodiny, ale vzbuzují pocit, jako byste byli ve vlastním světě s výhledem na fjord nebo sopku.

Zdroj: Panorama Glass Lodge

Kakslauttanen Arctic Resort, Finsko

Ať dá ruku nahoru ten, kdo nechce vidět polární záři! A ať dá ruku nahoru ten, kdo chce trpět v mínusových teplotách! Nikdo? Kakslauttanen Artic Resort je odpovědí na tento problém. Ubytování ve finském Laponsku v podobě skleněných iglú je pohodlnou možností pro pozorování bájné aurory borealis. Ohřejte se v sauně a vychutnejte si produkty místního pivovaru.

Zdroj: Kakslauttanen Arctic Resort

PurePods, Nový Zéland

Na jihu nádherného ostrova najdete šest prosklených domečků v objetí divoké přírody. Ze skla je vyrobená dokonce i jejich podlaha i střecha, takže vám opravdu nic z okolí neunikne. A bude se věru na co dívat. K tomuto neobvyklému ubytování na Novém Zélandu se dostanete po procházce zelení, takže budete pobyt trávit v dokonalém soukromí. Spánek pod hvězdnou oblohou a sprcha za sklem korunující celý zážitek na unikátní a nezapomenutelný.

zdroj: PurePods

Skylodge Adventure Suits, Peru

Na konci náročné cesty čeká odměna. Tím se pravděpodobně řídí Skylodge, komplex průhledných kapslí visících z útesu v Peru. Nádherné výhledy ale nebudou jen tak zadarmo! Abyste se mohli na noc či dvě usadit v těchto kupolích, musíte zdolat 400 metrovou cestu na vrchol. Jak se dostanete zpět? Co tak zipline nebo slaňování?

Zdroj: Natura Vive

Hotel na stromě, Švédsko

Uprostřed borovicového háje ve Švédsku se nachází pohádkový Treehotel – hotel na stromě. Najdete tu například Zrcadlovou kočku, které se šikovně schovává v lesním prostředí. Sedmý pokoj zase vyniká okny od podlahy až ke stropu.

Zdroj: Treehotel

Puro Vik, Chile

Viña Vik byla obdarovaná titulem 50 nejlepších vinic na světě 2019. Kombinuje extravagantní architekturu, umění, oceňované víno a dobrodružné turistické trasy v jednom. Sedm skleněných vil usazených na kopci v chilského pohoří na pobřeží okouzlí nepochybně každého.

zdroj: Puro Vik

Muraka, Maledivy

Obvykle se musíte dát na potápění, abyste zažili pohled na dynamický podmořský svět. Co tak přespat 5 metrů pod hladinou Indického oceánu? Luxusní ubytování s názvem Muraka je rájem na zemi lokalizovaným na ostrově Tangali. Dejte večeři v nedaleké první podmořské restauraci na světě.

Zdroj: Justin Nicholas

Zdroj informací: lonelyplanet.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru