Connect with us

Asie

Úchvatná Srí Lanka z Prahy od 12 490 Kč

Úchvatná Srí Lanka z Prahy od 12 490 Kč

Srí Lanka, ostrov plný krásné přírody i památek, je u Čechů velmi oblíbenou destinací. Rozmanitý ostrov nabízí možnost jen tak ležet na některé ze zdejších pláží, dobrodruhům treky za vodopády nebo sledování slonů. Už jen pohledy na okolní přírodu doslova berou dech, a co teprve zdejší buddhistické a hinduistické chrámy? No prostě Srí Lanka musí být oblíbená z nějakého důvodu! A my ti k němu přidáváme ještě letenky od LOT a Emirates za fajnové ceny, včetně velkého 15kg zavazadla, u společnosti LOT do 23 kg. A navíc letíš z Prahy, pouze s jedním přestupem ve Varšavě nebo v Dubaji!

Reklama
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecké společnosti LOT, Emirates Airlines
 • Kdy? Březen – listopad 2020
 • Termín? Příklad 6. – 13. října 2020
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 15kg odbavené zavazadlo, u společnosti LOT do 23 kg
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

A co doklady na Srí Lanku?

K cestování na Srí Lanku potřebuješ mít u sebe tyto věci:

 • Platný cestovní pas (platit musí aspoň 6 měsíců po příletu do země)
 • Vytištěné zpáteční letenky (které obvykle vyžadovány nejsou, ale jistota je jistota)
 • Vízum

O vízum žádáš na 30 dní (i ti, kteří plánují zůstat déle). A nejlepší variantou je podání elektronické žádosti. (V záložce Apply odsouhlasíš podmínky, v levém menu vybereš druh žádosti – většinou Tourist ETA, apply for individual, pokud nezařizuješ víza pro velkou skupinu. Vyplníš, zkontroluješ, zaplatíš 35 $ a vízum ti do několika dní přijde na email. Pak ho raději 2x vytiskneš a vezmeš s sebou na dovolenou. ????)

Druhým způsobem pak je žádost přímo na kolombském letišti – na imigračním vyplníš formulář a vízum dostaneš na počkání – to tě přijde na 40 $.

Srí Lanka a očkování

Povinné tu není žádné očkování, nicméně doporučená jsou proti: Žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, tetanu (pokud od poslední vakcíny uběhlo víc než 15 let) a proti vzteklině (dobré při delších cestách, případně se i vyvaruj kontaktu s potulnými psy, kočkami a opicemi).

Výjimečně se na Srí Lance vyskytuje Malárie, ale když už, jedná se o pár případů ročně a obvykle se vyskytuje na severu ostrova. Antimalarika jsou proto většinou považována za zbytečnou zátěž organismu – je to jen na tobě.

Co na Srí Lance dělat, vidět a zažít?

 • Srí Lanka, jak už bylo zmíněno, nabízí krásné pláže – mezi ty nejoblíbenější patří pláže Bentota a Arugam. A nemusíš si tu užívat jen zlatavého písku. Máš tu možnost pozorovat velryby i delfíny (především na pláži Mirissa). A pokud chceš šnorchlovat – vyzkoušej ostrov Pigeon Island.
 • Slibovali jsme ti památky a taky je dostaneš. Jistě tě nadchnou královské skalní chrámy Dambulla, zapsané na seznamu UNESCO. A nevynechej ani bývalé hlavní město Anuradhapura, kde najdeš tradiční posvátnou dagobu Ruvanvelisaya (zobrazující přes 330 slonů) a dagobu Thuparama.
 • Miluješ přírodu? Je tu spousta národních parků. Například v parku Yala můžeš pozorovat levharty, ale i slony nebo krokodýly a buvoly. Celá sloní stáda pak uvidíš v parku Uda Walase, kde se sloni koupou ve stejnojmenné vodní nádrži. A stovky jich uvidíš i v parku Minneriya.
 • Nebo se vydej na trochu jiné dobrodružství a jdi do divočiny na treky za horskými vodopády a vyhlídkami. Například vyhlídka Konec světa mluví sama za sebe jen názvem a kousek od ní navštívíš třeba Bakerovy vodopády. To ale nejsou zdaleka jediné…
Úžasná, takřka vyhlídková trasa vlakem je i mezi městy Kandy a Ella.

Levné ubytování na Srí Lance

Nezapomeň si prohlédnout naši nabídku pobytů na Srí Lance – kde máš v ceně jak letenku, tak ubytování a leckdy i stravu. A pokud výhodné ubytování teprve hledáš, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Okružní zaoceánské plavby budou obnoveny nejdříve v září https://t.co/IqCgjCGV9C #novinky15 hodinami dozadu
Aerolinky LEVEL zřejmě skončí i ve Francii, nabízely levný Karibik https://t.co/FbBcRHOUsK #novinky15 hodinami dozadu
Etihad Airways příští týden spustí novou nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/BBvrjvbN0s #novinky15 hodinami dozadu
Ryanair má 35 let. Začínal s jedním letadlem a 25 zaměstnanci! https://t.co/I2PjhZYuWj #novinky15 hodinami dozadu
Na Islandu staví oceánskou lagunu. Nechybí geotermální vody a wellness https://t.co/bZibwEMCkh #novinky16 hodinami dozadu
Chile se tak brzy neotevře. Země prodlužuje výjimečný stav do 14. září https://t.co/bpVlwipQVB #novinky16 hodinami dozadu
Řecko nabízí turistům slevy na letenky a rodinné akce https://t.co/cw0oBwXCkW #novinky16 hodinami dozadu
Estonsko zavádí víza pro digitální nomády https://t.co/F3NwAWr2Cq #novinky17 hodinami dozadu
Od dnešního dne do Anglie i Skotska bez karantény https://t.co/SpXPvr1J41 #novinky18 hodinami dozadu
Hotel Srdiečko. Jižní svahy Nízkých Tater vás obklopí srdečností https://t.co/AM7QGr349D19 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru