Connect with us
Paříž

Koronavirus

Po Eiffelovce otevírá Francie i své hranice

Po Eiffelovce otevírá Francie i své hranice

Francie pomalu zmírňuje opatření spojená s globální pandemií koronaviru. Francouzská vláda oznámila, že otevře hranice evropským zemím od dnešního dne, 15. června.

Reklama

Tento krok je v souladu s doporučením Evropské unie, aby všech 27 členů začalo od 15. června s povolováním hraničních kontrol. Eiffelova věž se má otevřít už 25. června, po nejdelším uzavření jaké zažila od druhé světové války. Louvre chce své návštěvníky opět přivítat 6. července. Vstupenky musí mít turisté předem zakoupené. Takovým způsobem dokáží zaměstnanci lépe korigovat davy lidí.

Kavárny a restaurace začaly znovu fungovat začátkem června. V takzvaných zelených oblastech, kde byla čísla spojená s nákazou koronaviru nízká, mohou zákazníci jíst i uvnitř restaurací. Naopak například v Paříži, v oranžové oblasti s relativně vysokým počtem nakažených, restaurace servírují jídlo venku na stolech rozmístěných na chodnících a v parkovacích prostorách.

Zdroj informací: Lonelyplanet.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru