Connect with us

Tunis otevírá hranice evropským turistům 27. června

Hřejivé pláže a luxusní hotely v Tunisu mohou opět ožít. Oblíbená turistická destinace otevírá své hranice mezinárodním návštěvníkům ještě koncem června – 27. června. Zatím obyvatelům Alžírska, Velké Británie a Evropské unie. Země příští týden představí konkrétní podmínky vstupu do země.

Reklama

Tunis se z důvodu pandemie COVID-19 uzavřel v polovině března. Od 2. června nezaznamenalo žádný nový případ. Africká země si zároveň drží jeden z nejnižších počtů případů nového koronaviru v rámci Středomoří.

Konkrétní podmínky vstupu sice ještě nejsou známy, ale tuniské Ministerstvo cestovního ruchu zavedlo povinný zdravotní protokol pod označením „Ready and Safe“. Bude se týkat hotelů, restaurací, kaváren a muzeí. V praxi bude znamenat, že ubytování bude možné provozovat pouze na 50 % kapacity hotelu a tělesná teplota návštěvníků bude na letišti a v hotelích pravidelně měřena. Teplota návštěvníků nesmí dosahovat hodnotu vyšší než 37,9 ° C. Roušky budou povinností v uzavřených prostorách.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru