Connect with us
flydubai

Asie

Letěli jsme do Dubaje s flydubai a tyto 4 věci nám zpříjemnily let

Letěli jsme do Dubaje s flydubai a tyto 4 věci nám zpříjemnily let

Dubaj je hitem a naše redakce ji stihla navštívit už několikrát. Čeští cestující mají to štěstí, že si na dovolenou v Emirátech mohou vybírat z nabídky hned několika aerolinek. Letět se dá z Prahy, ale i z nedaleké Vídně, Krakova či Budapešti. Pojď se s námi podívat na naše dojmy z letu i akční letenky společnosti flydubai, které najdeš pod recenzí.

Reklama
flydubai

Pro odlet jsme si tentokrát vybrali Prahu, což se ukázalo jako dobré rozhodnutí. Do Prahy se dá i z jiných koutů Česka dostat pohodlně vlakem, což byl i náš případ. Praha často nabízí Dubaj za akční ceny, takže se kolikrát vyplatí například i cestujícím z Moravy, kteří by obvykle volili spíše Vídeň. Náš tip: Jestli právě ty cestuješ například z Moravy do Prahy, jeď už o den dříve – strávíš méně času cestováním a více si to celé užiješ. My jsme třeba stihli i hodování v Praze.

Svíčková
Praha

1. Pohodlné sedačky a spousta místa na nohy

Komfortní a ergonomická sedadla navržena společností Recaro, šikovný prostor na lokty či nohy, moderní design interiéru a množství zábavního programu v multimediálním systému. To považujeme za největší benefity létání v ekonomické třídě společnosti flydubai.

Stejně jako všechna letadla Boeing 737 MAX, i varianta flydubai má takzvaný Sky interiér, který má například velmi chytré odvětrávání vzduchu, špičkové světelné technologie a mimo jiné i oku lahodící design.

flydubai

Vybrat si lze standardní sezení, ale i sedadla s extra prostorem na nohy v přední části ekonomické třídy nebo u nouzových východů, jak to bývá standardem u většiny aerolinek. Pokud bychom to měli shrnout, sezení v letadlech flydubai nabízí více prostoru, než bývá zvykem a opěrka hlavy zase poskytuje dostatečný sklon, aby sis odpočinul/a a zažil/a pohodlný let.

flydubai - sedadla
flydubai - sedadla

Každý cestující má k dispozici multimediální zábavní systém a dva USB konektory pro napájení, resp. dobíjení mobilních a jiných zařízení. Aerolinky flydubai nabízí bezplatně jen některé funkce zábavního systému, většina filmového obsahu je rozdělena do dvou placených balíčků. Jejich zakoupení stojí pár dolarů.

flydubai

flydubai

Když cestuješ v byznys třídě flydubai, v ceně letenky je zahrnut kompletní balíček multimediální zábavy se stovkami filmů, televizních pořadů, hudby a her. Nabídka je o něco štědřejší a pestřejší než v případě klasické ekonomické třídy. Byznys třída má také o něco kvalitnější a větší dotykové obrazovky (15,6palcový displej). Pokud jsi ještě byznys třídu nezkusil/a, flydubai je k tomu vhodný kandidát – nabízí toho opravdu mnoho za relativně málo peněz + na palubě jsou fully flat beds – tedy plně rozkládací sedačky, ze kterých si během pár vteřin uděláš postel.

Jestli chceš vidět, jak to vypadá uvnitř letadla Boeing 737 MAX 8 od flydubai, podívej se na toto krátké video:

2. Internetové připojení během letu

Surfuješ na internetu, chatujteš, posíláš e-maily nebo jen tak relaxuješ díky vysokorychlostnímu připojení na internet. Funkční Wi-Fi na palubě letadel stále není samozřejmostí, ale flydubai ji postupně rozšiřuje do celé flotily. Služba je sice za poplatek, ale ceny nejsou vysoké a platit můžeš i platebními kartami Visa, MasterCard a American Express. Vybrat si lze ze tří balíčků – přístup na 30 minut, přístup během celého letu nebo 24hodinový přístup – ceny se odvíjí v závislosti na konkrétním letu.

flydubai
flydubai

Prostřednictvím Wi-Fi portálu Airtime Inflight můžeš rovněž pozorovat průběh letu a přistupovat k údajům na webu flydubai.com bez toho, aby sis musel/a kupovat balík Wi-Fi. Můžeš tedy sledovat aktuální situaci na následujícím letišti, zkoumat tipy na cestování, inspirovat se nabídkou destinací flydubai a klidně i rezervovat další výlet.

3. Jídlo objednáš předem i během letu

Možnosti jídla a nápojů nabízené na palubě závisí na tom, v jakém letenkovém tarifu cestuješ. V závislosti na době letu si pak vychutnáváš buď zdravou snídani, oběd nebo večeři. Na delších letech jsou samozřejmostí dvě teplá jídla a několik snacků. Samozřejmostí je pitný režim.

flydubai

Jídlo je v ceně letenky od tarifu Value a v byznys třídě je samozřejmostí. Ve všech třídách si ho ale můžeš dokoupit před odletem, a pokud to náhodou nestihneš, snacky si můžeš nakoupit i během letu.

flydubai

flydubai

4. Šikovná mobilní appka flydubai

Na delších či kratších cestách s flydubai si cestující na chytrém a jednoduchém online check-inu přes appku vybírá to, jestli bude sedět v uličce, uprostřed nebo u okna.

Přes mobilní appku flydubai vyřídíš check-in, změníš rezervaci, můžeš si koupit letenky, rezervovat ubytování, půjčit auto nebo uplatnit nasbírané míle od flydubai/Emirates. Mnohé z těchto věcí v aplikacích přepravců nebývají běžně, takže je to jistě vítáno.

flydubai

flydubai
flydubai

flydubai

Kam létají flydubai? Afrika, Asie a exotika

Aerolinky flydubai létají z Dubaje do více než 90 destinací a mají velmi zajímavá spojení z Evropy na Blízký východ a přes Dubaj, ze které létají do střední Asie, na Kavkaz, do Afriky a samozřejmě také jihovýchodní Asie. Nejoblíbenější spojení z Prahy zůstává i nadále, stejně jako nedaleký Krakov.

Mezi nejoblíbenější destinace českých cestujících s flydubai patří Maledivy, Zanzibar a Srí Lanka. V porovnání s Emirates je například zajímavé, že flydubai obsluhují i ​​další oblíbená letoviska – thajskou provincii Krabi, hlavní město Nepálu, Zanzibar či Kilimandžáro.

flydubai

Letenky flydubai levněji přes Pelikána

Mám pro tebe jeden bonusový tip. Pokud si nyní objednáš letenku přes pelikánskou aplikaci Pelipecky, získáš ji o 250 Kč levněji. Stačí použít náš kód PECKYAPPKA.

Prohlédni si aktuální nabídku letenek do Dubaje.

Akční letenky do Dubaje s flydubai

Zdroj fotografií: autor článku, flydubai, allplane.tv

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    2.1/5 - (10 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru