Connect with us
Finnair

Koronavirus

Finnair ruší povinnost nošení roušek a respirátorů na letech do zemí, které je nevyžadují

Finnair ruší povinnost nošení roušek a respirátorů na letech do zemí, které je nevyžadují

Finnair se chystá uvolnit pravidla týkající se nošení roušek už příští týden. Od pasažérů je nebude vyžadovat v případě, že směřují do země, kde nejsou povinné.

Reklama

Už od 25. dubna 2022 nebudou muset cestující do těchto zemí na palubě letadel Finnair nosit roušku či respirátor. Toto pravidlo zavedly již mnohé jiné aerolinky, Finnair je nově jednou z nich. Překrytí tváře zrušily rovněž aerolinky Scandinavian Airlines, které byly mezi prvními. Dopravce Jet2 tuto povinnost zrušil na letech do Anglie a Severního Irska, přidaly se také další britské aerolinky. Pravidla nošení roušek uvolnily i KLM, Transavia a SWISS.

Jako důvod ke změně finská letecká společnost uvedla vysokou proočkovanost ve světě a mírnější symptomy nových variant onemocnění COVID-19, píše Simple Flying. Aerolinky na své stránce pro přehled uvádí seznam destinací, kdy je třeba roušku mít a kdy ne. Samozřejmě pasažéři, kteří chtějí mít roušku dobrovolně, ji mohou během letu nosit i nadále.

Akční letenky Finnair

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru