Connect with us
Lidé v letadle

Koronavirus

Americké aerolinky mohou zrušit povinné nošení roušek pro pasažéry. Mnohé z nich tak již učinily

Americké aerolinky mohou zrušit povinné nošení roušek pro pasažéry. Mnohé z nich tak již učinily

Nejnovější rozhodnutí soudu na Floridě znamená konec rouškám na palubě amerických letadel a jiných prostředků veřejné dopravy. Jednotlivé aerolinky a dopravní území se však mohou svobodně rozhodnout, zda návrh uplatní nebo ne. Největší americké letecké společnosti zavedly volitelné nošení roušek.

Reklama

Letiště v Houstonu, Dallasu či Los Angeles rovněž zrušila povinnost nošení ochrany úst a nosu. Centrum pro kontrolu nemocí však roušky nadále doporučuje.

Newyorský systém veřejné dopravy zatím plánuje povinnost nošení roušek ponechat. Úřad pro dopravu ve Washingtonu se rozhodl změnit povinnost na dobrovolné nošení roušek v autobusech a vlacích, píše AP News.

Akční letenky do USA

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru