Connect with us
Fidži

Asie

Zážitek na celý život! Leť z Vídně či Prahy na Fidži od 32 990 Kč

Zážitek na celý život! Leť z Vídně či Prahy na Fidži od 32 990 Kč

Může se zdát, že čím dál se od nás nějaká země nachází, tím je pro nás její kultura vzdálenější a zajímavější. Cesta na ostrovy Fidži trvá opravdu dlouho, ale rozhodně stojí za to. Deštný prales, domky se slaměnou střechou, hinduistické chrámy nebo pláže poskytující skrýš před ruchem běžných dní – souostroví čeká jen na to, abys v sobě našel dobrodružného cestovatele, objevitele a fotografa neobvyklých záběrů. Že by bylo Fidži reálným nebem na Zemi? Je to skutečně možné. Máme pro tebe 9 přesvědčivých důvodů a akční letenky.

Reklama

Akční letenky na Fidži

  • Odkud? Z Vídně nebo Prahy s přestupem v Istanbulu a Singapuru
  • S kým? Kombinace leteckých společností Turkish Airlines a Fiji Airways
  • Kdy? Únor – červen a říjen/listopad
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo a 30kg odbavené zavazadlo

1. Milované Mamanuca ostrovy

Výraz tropický ráj se používá velmi často, sice může pro mnohé to znít jako klišé, v tomto případě ho ale jednoduše nelze vynechat. Tato skupina ostrovů je ideálním místem k hledání dokonalosti. Nejen v kontextu toho, co uvidíš, ale také v souvislosti s celkovou atmosférou. Romantika, klid, surfování, fantastické letoviska – zkrátka dokonalý odpočinek. Proto není vůbec překvapivé, že ostrovy Mamanuca jsou nejpopulárnější destinací na Fiji.

2. Vibrující Suva

Jsi připraven na další verbální kýč? Suva se nazývá srdcem Fidži. Svěží, zelené hlavní město na kopcovitém ostrově Viti Levu s intenzivním kulturním životem a rozmanitou populací. Je to největší město jižního Tichomoří, žije zde polovina městské populace země. Centrum je velmi zajímavé díky své různorodé architektuře – koloniální budovy, moderní nákupní centra, výborné restaurace a veselé promenády splývají v jednu obchodní čtvrť. Malé pasáže jsou stálým místem obchodů sárí, bister s indickým jídlem a prodejců drobných suvenýrů a starožitností. Vyplatí se navštívit i některé z místních kin a povinným programem je místní tržnice (Suva Municipal Market).

Fidži

3. Blahodarná Colo-i-Suva

Pokud už budeš nasycen ruchem města Suva, čeká tě blahodárný chládek a klid oázy ve velikosti 2,5 km², deštný prales s lákavou tropickou flórou a magickým zpěvem ptáků. Po 6,5 km dlouhé turistické cestě se ti několikrát nabídne pohled na fotogenické panorama. Doteky přírody budeš mít šanci pocítit i doslova. Voda ze zátoky Waisila Creek po své cestě do řeky Waimanu River totiž vytváří přírodní bazény po celé své trase.

Fidži

4. Pitoreskní Navala

Navala je vesnička, která vypadá jako malované zátiší. Je známá svými domky se slaměnou střechou. Není to způsobeno jednotným vkusem obyvatel nebo náhodou, platí zde pravidlo regulující stavbu domů, podle kterého mají všechny vypadat stejně. Jsou postaveny z materiálu, který je dostupný na místě (bambus, kameny, dřevo atd.). Výjimkou jsou pouze 3 betonové budovy: škola, katolický kostel a rádiová věž, v níž je umístěn pohotovostní rádiový telefon.

Fidži

5. Sporné Nadi

Znáš ta místa, u nichž se po jejich návštěvě nemůžeš hned rozhodnout, zda se ti líbí, ale i tak na ně nemůžeš zapomenout? Nadi je přesně takové. Nachází se na ostrově Viti Levu, stejně jako Suva. Někteří toto město ani nezařadí do svého itineráře. Jiní sem zas jezdí na nákupy do přístavu Denarau Marina. A i tak je toto místo známé mezi turisty. Každopádně, v Nadi je něco, co se vyplatí navštívit. Podívej se na fotku níže a přečti si i další kapitolu.

Fidži

6. Sakrální skrýše

Sri Siva Subramaniya Swami je hinduistický chrám v Nadi. Jedno z mála míst mimo Indii, které nabízí pohled na dravidianskou architekturu. A jaký pohled! Jinak, dřevění bohové sem přicestovali přímo z Indie, stejně jako umělci, jejichž dílem je tato barevná a působivá budova.

Hinduistický chrám Mariamma v Suva je podobný. V červenci a srpnu je místem pro nejdůležitější kulturní tradici na Fidži: firewalking neboli chůze po žhavém uhlí. Celý festival sleduje bohyně, tedy její barevná dřevěná socha, aby mohla celý obřad požehnat.

Fidži

7. Působivé písečné duny Sigatoka

Jednou z nejúžasnějších přírodních atrakcí Fidži jsou písečné duny Sigatoka na pobřeží Tichého oceánu. Jsou součástí Národního parku Sigatoka na pobřeží řeky Sigatoka. Národním parkem je toto území od roku 1989. Pokud si pod výrazem duny hned představíš ty zlaté ze Sahary, tak na tento obraz rychle zapomeň. Písek je zde jemný a šedo-hnědý, většinou pokrytý keři nebo jinými rostlinami. Formovaly se miliony let. Jelikož periferie dun není úplně stabilní, občas se na povrch probijí lidské kosti nebo prastará keramika. Z tohoto místa pochází až 2600 let staré archeologické vykopávky.

Fidži

Fidži

8. Nezkrocené Kadavu ostrovy

Kousek divoké stránky Fidži. Mezi potápěči je právěm dobře známé, zejména díky útesu Great Astrolabe Reef. Kromě neskutečného podmořského světa je okouzlující i to, co uvidíš nahoře. Dlouhé písečné pláže, chráněné zátoky, kadavští papoušci, neuvěřitelně zelené stromy…

Fidži

9. Přitažlivé pláže

Oslnivý písek, dokonalé palmy, neskutečně modrá voda. Ve většině případů však ostrovy Fidži nedisponují typickými plážemi, jako například Havaj, Florida nebo Ibiza. Jde spíše o laguny s mělkou vodou – ano, může to být omezující v některých hodinách dne, hlavně pro milovníky vodních sportů. Ten pohled a atmosféra však vynahradí vše. Většina záběrů pláží Fidži na pohlednicích pochází z ostrovů Mamanuca nebo Yasawa, nedaleko od hlavního ostrova Viti Levu.

Fidži

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru