Connect with us

Afrika

9 překvapení, která v sobě skrývá Namibie + letenky od 12 490 Kč

9 překvapení, která v sobě skrývá Namibie + letenky od 12 490 Kč

Namibie nabízí úžasnou směsí jedinečných zážitků. Malebné oranžové duny kam jen oko dohlédne, chatrče obývané domorodými kmeny nebo národní parky s bohatým zastoupením divé zvěře. Namibie je plná překvapení, na která jen tak nezapomenete. Předtím, než se ponoříte do našeho cestopisu, podívejte se na letenky do hlavního namibijského města Windhoek.

Reklama

Akční letenky do Namibie

  • Odkud? Z Budapešti nebo Vídně
  • S kým? Letecké společnosti Lufthansa/Eurowings Discover nebo Ethiopian Airlines
  • Kdy? Listopad – květen 2024
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, v případě letenek s Ethiopian Airlines je součástí i 46kg zavazadlo do podpalubí

1. Největší písečné duny na světě

Oranžové písečné duny jsou v Namibii atrakcí číslo jedna. Pro fotografy je oblast Sossusvlei skutečný ráj – s měnícím se světlem během dne se mění i barva písku. Naprosté dokonalosti dosahuje krátce po východu slunce. Když se rozhodnete zdolat poušť, čeká na vás známá duna Big Daddy, s více než 300 m. Výstup na ni zvládnete přibližně za 2 hodiny. Scenérii dotvářejí osamocené stromy atrakcí, které na horké poušti vrhají vzácný stín.

Namibie

2. Malé Německo na namibijském pobřeží

Představte si, že stojíte na pobřeží Afriky, kocháte se rozbouřenými vlnami Atlantiku a za vámi v městečku se místní baví německy. Takový je namibijský Swakopmund, bývalá německá kolonie, která si svůj původní šmrnc zachovala dodnes. Toto dovolenkové středisko, které rádi vyhledávají i místní, nabízí příjemné promenády, restaurace, malé obchody a na své si přijdou i surfeři.

3. Hřbitov lodí a příběhy o duchách

Pobřeží koster nebo Skeleton Coast je největším hřbitovem lodí na světě. Husté mlhy, silné bouřky a nemilosrdný příboj potopily v minulosti desítky lodí. Jejich vraky jsou stále velkým turistickým lákadlem. Toto nehostinné, 2 500 km dlouhé pobřeží vděčí za svůj název i tisícům koster velryb a jiných zvířat, která umocňují hrozivou atmosféru.

Pokud bychom hledali další důvod k vyvolání husí kůže, můžeme navštívit Kolmanskop – město duchů. Vstupte do starých obývacích pokojů, nemocnic, koncertního sálu nebo kasina, která jsou po kolena zavátá pískem. Bývalé centrum těžby diamantů je dnes úplně opuštěné a ponechané na pospas poušti. I proto je často vyhledáváno lovci paranormálních jevů.

4. Návštěva domorodých kmenů

Život jako před 100 lety? Pro domorodé obyvatele z kmene Himba nic neobyčejného. Připravte se na úžasný kulturní zážitek. Tito lidé chodí oděni velmi spoře, malují se červenou hlínou, chovají kozy a dobytek a jsou mimořádně přátelští. Najdete je v oblasti Kaokoland, která je snad nejvíc nehostinnou z celé země. V Namibii žije 12 různých kmenů, každý se svými vlastními zvyky a tradicemi.

5. Safari musí být

Namibijské safari v národním parku Etosha určitě stojí za to. Potkáte tu kupu lvů, slonů, žiraf, tisíce antilop, zeber, ale i vzácné nosorožce černé. Zaparkujte u jednoho z napájedel a užívejte si pohled na divokou zvěř. V létě jsou všude kolem menší jezírka, která vyhledávají hejna plameňáků, pelikánů a jiného ptactva. A do toho si ještě představte obrovské solné pánve a krásné savany.

6. Příběhy z doby kamenné

V oblasti Damaraland objevíte malby kmenů Bušmenů z doby pravěku, které jsou staré více než 6 000 let. Twyfelfontein je jedna z největších starověkých galerií na světě. Do kamene jsou vytesány podoby zvířat, lovců, šamanů, tajemné symboly a bájné kreatury. Jen 10 km severně je živé muzeum, v němž můžete okusit život domorodých Bušmenů. Vyzkoušet si můžete výrobu jednoduchých nástrojů, medicín a loveckých pastí. Nebo si oblíbíte místní tanec a zakládání ohně.

7. Největší meteorit na světě

V Namibii se téměř před sto lety zhroutil 50tunový meteorit z čistého železa. Po orání ho objevil místní rolník a dodnes si ho můžete prohlédnout na jeho farmě Hoba, po které je i pojmenován.

8. Tulení rezervace

Jak často narazíte na volně žijící kolonii tuleňů? Na mys Cape Cross jich můžete vidět vyhřívat se na slunci, lovit ryby nebo jen tak blbnou ve vodě až sto tisíc naráz. Pohled je to krásný a vaše čichové buňky na to též dlouho nezapomenou – houf tuleňů údajně moc nevoní.

9. Grand Canyon Afriky?

Fish River Canyon je po Grand Canyonu v USA druhým největším kaňonem na světě. Pohled na něj si můžete užít z vyhlídky nebo si zvolit dobrodružnou variantu: 5denní túru po kaňonu. Tokem řeky se ale svému arizonskému bratrovi nevyrovná – kvůli častým suchům tu protéká jen málo vody.

Namibie je úžasné dobrodružství pro všechny, kteří chtějí zažít skutečnou Afriku. V nabídce je i velké množství dostupných ubytování, tzv. lodges v různých cenových kategoriích.

Pelipecky.sk, Barbora Schillerová

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru