Connect with us

Cestopisy

Nejzajímavější místa v Novém Mexiku

Nejzajímavější místa v Novém Mexiku

Nové Mexiko na mapě nenajdeš v Mexiku, ani v jeho blízkosti. Jde o stát na jihozápadě USA, který je skutečně odlišnější, než všechny ostatní americké státy. Žije tu nejvíc Hispánců a mnoho Američanů se stěhuje právě do Nového Mexika. Proč? Krásná příroda, přátelští lidé a skvělé počasí. To je ve zkratce Nové Mexiko. Přečti si v článku o nejzajímavějších místech, která bys neměl během své návštěvy vynechat.

Reklama

White sands

Bílá poušť je jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Novém Mexiku. Není se čemu divit, obrovské bílé duny nabízejí nádherné výhledy. Areál je skutečně obrovský, takže tu najdeš i jakési soukromí mimo dav turistů. V národním parku se budeš cítit jako na jiné planetě a skvělé jsou i aktivity, které areál nabízí. Najdeš tu altánky s grilem, vhodné na piknik, případně si můžeš přivézt i kluzák a „klouzat“ se po písečných kopcích. Zajímavostí je, že písek zůstane studený i v těch největších vedrech. Vstupné do parku stojí 20$/auto nebo platný annual pass.

Shiprock

Posvátná skála necházející se uprostřed ničeho. Pohled na ni je krásný už z dálky, ale čím blíže jste, tím je kouzelnější. Není se čemu divit – hora sahá do výšky 500 metrů. Pokud je ti tato scenérie známá, je velmi pravděpodobné, že si ji viděl ve filmech jako Jumanji nebo Transformers.

Bisti/De-Na-Zin Wilderness

Toto místo nabízí velmi neobvyklé scenérie plné různorodých přírodních prvků. Místy budeš mít pocit, jako by ses ocitl na sousední planetě. Rozhodně je tu co objevovat, nacházejí se tu unikátní skalní útvary. Bisti bylo kdysi pobřežním močálem a domovem pro mnohé plazy nebo i dinosaury. Dnes můžeš vidět aspoň to, co se podařilo zachovat.

Sandia Peak

Túra na Sandia Peak ve městě Albuquerque dá zabrat i zkušeným sportovcům. Cesta na samotný vrchol trvá přibližně 7 hodin (ne 2, jak jsme se nejdříve mysleli). Pro ty, kteří neholdují pěší turistice je možnost vyvézt se na vrchol lanovkou. Jde o nejdelší lanovkou ve Spojených státech. My jsme si to poctivě odšlapali a lanovku si užili cestou dolu. Samotný vrchol se nachází ve výšce 3 255 m. n. m. Jednosměrná cesta lanovkou stojí 15$, obousměrná 25$.

Santa Fe

Hlavní město Nového Mexika rozhodně stojí za krátkou návštěvu. Pueblo domečky, trhy, kde prodávají obchodníci mexického nebo indiánského původu, všechno má svou atmosféru. Město značně přizpůsobilo svou architekturu, aby připomínalo stavby starých obyvatel. Většina domů je postavena z hlíny, některé mají oblé rámy nebo plochou střechu.

Roswell

Kdyby ses chtěl vydat po stopách spadlého UFA, tvé kroky by měli jednoznačně mířit do měst Roswell, kde údajně přes více než 70 lety spadlo UFO. Tuto oblast proto vyhledávají právě lovci záhad.

Kasha Katuwe Tent Rocks National Monument

Kasha Katuwe, v překladu bílé útesy, jsou vzdálené 64 kilometrů od hlavního města – Santa Fe Park je známý zejména svými kuželovitými věžičkami, které se táhnou napříč celým parkem. V parku je vymezená cestička pro pěší turistiku, ale najdeš tu i piknikové stoly nebo sociální zařízení. Dokonce je tu vybudovaná cyklotrasa, dlouhá sice jen 1,2 kilometru, ale zato nabízí jedinečný pohled na zákoutí jeskyně.

Ghost Ranch

V národním parku Ghost Ranch je mnoho pozoruhodností, které se vyplatí vidět. Kromě pěších túr jsou k dispozici jízdy na koních. Nachází se tu také paleontologická oblast, kde byly nalezeny pozůstatky dinosaurů období Trias.

Rio Grande Gorge Bridge

10. nejvyšší most v USA nad řekou Rio Grande je jedním z nejnavštěvovanějších míst v regionu. Turisté nejčastěji využívají chodník pro chodce nebo vyhlídkové balkony na okraji mostu. Právě odtud je nejlepší výhled na obrovský kaňon pod nohama.

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru