Connect with us
Rakousko

Cestopisy

Rakousko má nejčistší vodu ke koupání v Evropě + 5 krásných míst, kde si zaplavat

Rakousko má nejčistší vodu ke koupání v Evropě + 5 krásných míst, kde si zaplavat

I ty se každé léto těšíš na osvěžující koupání nejen v moři, ale i v krásných jezerech po celé Evropě? Jestli jsi milovníkem plavání, zavítej letos do Rakouska.

Reklama

To totiž získalo titul nejčistší vody ke koupání v Evropě na základě nové studie organizace European Environment Agency. Přesněji, podle studie získalo téměř 98 procent „koupacích vod“ v Rakousku, tedy těch, kde lidé pravidelně plavou, excelentní hodnocení.

Výborné hodnocení získaly rovněž vody na Maltě, v Řecku, Chorvatsku, na Kypru, v Dánsku či Německu. Celkově získalo špatné hodnocení jen asi 1,5 procenta vod v Evropské unii.

5 nejlepších přírodních míst pro plavání v Evropě

1. Achensee, Tyrolsko, Rakousko

Smaragdově zelené jezero bylo ledovci vyřezáno do alpského pohoří před více než 20 tisíci lety. Obklopují ho nádherné hory a zelené louky. Viditelnost pod vodou je až 10 metrů, díky čemuž je Achensee také rájem pro potápěče. Teplota vody v létě dosahuje 22 °C.

Rakousko

2. Modré jezero, Imotski, Chorvatsko

Tohle jezero s krásnou křišťálovou vodou leží hluboko v prohlubni, která byla podle odborníků zformována kolapsem obrovské jeskyně. K jezeru Imotski vede kamenitá cesta, po které se k němu dostaneš asi po 45 minutách chůze. O to lepší bude osvěžující pocit, když se do vody konečně ponoříš.

Chorvatsko

3. Lago di Fiastra, Itálie

Asi hodinu autem od Trevi v centrální Itálii se nachází jezero známé pro svoji neuvěřitelně čistou vodu. Kromě koupání si můžeš výlet zpestřit túrou v horách na severním pobřeží nebo si půjčit šlapadlo.

Itálie

4. Walchensee, Německo

Tyrkysové jezero je jedním z nejčistších míst k plavání v celém regionu. Maximální hloubka jezera je 192 metrů! Na divokých přírodních plážích se můžeš opalovat do nekonečna.

Německo

5. Laguna Giola, ostrov Thassos, Řecko

Přírodní bazén nedaleko vesnice Astris je od oceánu oddělen skalami. Teplé Egejské moře jej však naplňuje každý den. Návštěvníci zde skáčou z 8metrové výšky kamenů do azurové laguny.

Řecko

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru