Connect with us
Řeka Tara, Černá Hora

Cestopisy

TOP řeky, jezera a laguny v Evropě: Sem se jezdí za odpočinkem a vodními sporty

TOP řeky, jezera a laguny v Evropě: Sem se jezdí za odpočinkem a vodními sporty

Někdo to rád horké, jiný zase studené nebo pořádně divoké. Evropa je plná krásných řek, jezer, lagun a pramenů, které jsou dokonalými rekreačními destinacemi. Mnohé z nich mají léčivé účinky, poskytují skvělé útočiště na relax nebo poslouží těm, kteří rádi cestují za aktivním odpočinkem nebo otužováním mimo letní sezónu. Ať už tě láká Slovinsko, Francie, Španělsko nebo Island, nech se okouzlit těmito nádhernými místy.

Reklama

Tajná laguna, Island

Tajná laguna byla poprvé použita jako zdroj vody v roce 1891. Je nejstarší lagunou na Islandu. Termální vody bohaté na síru pocházejí z nedalekého gejzíru, který se ukazuje každou chvíli.

Tajná laguna, Island

Řeka Tara, Černá hora, Bosna a Hercegovina

Řeka Tara protéká horami. Má i svůj vlastní kaňon, který je na seznamu UNESCO a je zároveň nejhlubším kaňonem v Evropě. Řeka Tara si svou cestu brázdí přes obě země, je domovem mnoha živočichů a je oblíbená i mezi raftaři.

Řeka Tara

Jezero Bled, Slovinsko

Jezero Bled, které se nachází v Julských Alpách, je ledovcového původu. Jeho charakteristickým znakem je kostel na malém ostrůvku uprostřed a hrad tyčící se na útesu asi 130 metrů nad jezerem.

Slovinsko

Pramen CACHE, Francie

Voda Evian je celosvětově známá právě kvůli celoročnímu prameni Cache, v minulosti známém jako fontána svaté Kateřiny. Traduje se, že pramen vyléčil ledvinové kameny aristokrata Jeana-Charlese de Liazera prchajícího z Francouzské revoluce.

Francie
Zdroj: Shutterstock/EQRoy

Bornos, Španělsko

Unikátní chráněná oblast pro ptactvo – vodní nádrž Bornos, je také známá díky každoročnímu jezernímu festivalu. Tento přírodní bazén v Andalusii má čistou vodu a je skvělým místem na plavání či rybaření.

Bornos, Španělsko

Řeka Valsan, Rumunsko

Řeka Valsan v Rumunsku je domovem živé fosílie. Ryba asprete je známá již miliony let a můžeš ji najít jen na kilometrovém území této řeky.

Valsan, řeka v Rumunsku

Řeka Mardalsfossen, Norsko

Mardalsfossen je zároveň jeden z nejvyšších vodopádů v Evropě, tyčící se ve výšce 705 metrů. Energií by dokázal zásobit celou zemi.

Řeka Mardalsfossen, Norsko

Jezero Como, Itálie

V alpském podhůří se nachází jezero Como, ideální místo na dovolenou s množstvím resortů. Je třetím největším jezerem v Itálii. Je hluboké 425 metrů a je jedním z nejhlubších jezer v Evropě.

Jezero Como, Itálie

Řeka Caragh, Irsko

Jedno z top míst na chytání lososů pro rybáře je řeka Caragh na jihozápadě Irska. Řeka patří do kategorie „speciální oblast ochrany“ spolu s národním parkem Killarney a je domovem vzácného šneka Kerry.

Řeka Caragh, Irsko

Delta Dunaje, Rumunsko a Ukrajina

Delta Dunaje o velikosti 580 000 hektarů se nachází na území Rumunska a Ukrajiny. Je domovem nejpestřejším druhům ryb v Evropě. Tato oblast je také jednou z nejlépe chráněných vodních cest v Evropě.

Delta Dunaje, Rumunsko a Ukrajina

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK21 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky22 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus22 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus22 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx22 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus24 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru