Connect with us
Estonsko

Koronavirus

Pobaltí bez omezení: Estonsko a Lotyšsko se nám opět otevřelo

Pobaltí bez omezení: Estonsko a Lotyšsko se nám opět otevřelo

Pobaltské státy Estonsko a Lotyšsko, které začátkem července zařadily Českou republiku na seznam středně rizikových zemí, se nám opět otevřelo. Vstup do těchto států je aktuálně možný bez omezení, resp. bez nutnosti absolvování 14denní karantény.

Reklama

Ještě před nedávnem bylo vzhledem k opatřením Estonska a Lotyšska nutné zmíněnou 14denní karanténu po vstupu do země absolvovat. Pobaltské státy neuznávaly ani negativní test na COVID-19.

Zprávu, že byla Česká republika opětovně zařazena na seznam bezpečných zemí, uvedl na tiskové konferenci ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, který se vyjádřil i k možným změnám v opatřeních ostatních zemí.

„Aktuálně nemáme žádný signál, že by nás některá členská země (EU) zvažovala zařadit mezi méně bezpečné státy z epidemiologického hlediska. Samozřejmě se průběžně snažíme popisovat našim kolegům, jaká opatření jsou u nás zaváděna, jaká situace je v konkrétních ohniscích, že se jedná o lokální záležitosti,“ dodal Petříček.

Akční letenky do Pobaltí

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Zdroj: www.ct24.ceskatelevize.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru