Connect with us

Koronavirus

Airbus A380 žije! Emirates ho vrátí na 3 evropské linky

Airbus A380 žije! Emirates ho vrátí na 3 evropské linky

Letecká společnost Emirates po měsících uzemnění většiny své flotily zvyšuje kapacitu a naposledy oznámila velkou novinku pro fanoušky létání. Na některé evropské linky se totiž vrátí bájný doubledecker – dvoupatrový model A380. Stane se tak už 15. července.

Reklama

Superjumbo se vrátí do Londýna a Paříže, další destinace se přidají později. Emirates o tom informovali prostřednictvím oficiálního Twitter účtu.

Zpráva o návratu Airbusu A380 je pozitivním signálem pro leteckou dopravu. Znamená to, že poptávka po cestování opět stoupá. Dosud téměř všechny letecké společnosti uzemňovaly svá největší letadla z obav, že je nenaplní.

Momentálně Emirates provozují většinu komerčních letů s modelem Boeing 777. Airbus A380 se má vrátit na letiště Londýn Heathrow, pařížské letiště Charles de Gaulle a od 1. srpna do Amsterdamu na letiště Schiphol, píše SimpleFlying.com.

Zpráva o návratu A380 přichází v době, kdy Dubaj opět otevírá brány turistům. Od 7. července se Spojené arabské emiráty chystají poprvé od března povolit vstup mezinárodním turistům. Při vstupu však turisty čeká několik zásadních novinek a omezení.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Nejrušnější letiště v Evropě je tento rok Charles de Gaulle v Paříži https://t.co/uZnsvtSi43 #koronavirus10 hodinami dozadu
Nejrušnější letiště v Evropě je tento rok Charles de Gaulle v Paříži https://t.co/uZnsvtSi43 #evropa10 hodinami dozadu
Létání je bezpečnější než návštěva obchodu s potravinami, tvrdí harvardská studie https://t.co/4sRr3rOXQl #novinky11 hodinami dozadu
Létání je bezpečnější než návštěva obchodu s potravinami, tvrdí harvardská studie https://t.co/4sRr3rOXQl #koronavirus11 hodinami dozadu
Kazachstan. Very nice! Zní nová kampaň, která láká turisty navštívit Boratovu rodnou zemi https://t.co/ZuxmRFn2Fn #novinky13 hodinami dozadu
TOP aktivity, které při návštěvě New Yorku nesmíte vynechat! https://t.co/wsZSmlUAIB14 hodinami dozadu
Kostarika ruší povinnost negativního testu při vstupu do země https://t.co/0BVSnLf6QP #koronavirus15 hodinami dozadu
Kostarika ruší povinnost negativního testu při vstupu do země https://t.co/0BVSnLf6QP #novinky15 hodinami dozadu
Po stopách hraběte Drákuly aneb kudy po Rumunsku https://t.co/1oLcdgutdO15 hodinami dozadu
Pasažéři z Velké Británie falšovali negativní výsledky testů, aby mohli odletět https://t.co/gfe3msy63L #koronavirus16 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru