Connect with us

Citybreaky

V Barceloně otevřeli slavnou operu. Nehráli však lidem, ale rostlinám

V Barceloně otevřeli slavnou operu. Nehráli však lidem, ale rostlinám

Barcelonská opera Liceu otevřela své dveře opět v pondělí 22. června, poprvé po třech měsících. Ve svých prostorách však neprivítala obyvatel města ani turisty, ale téměř 2 300 pokojových rostlin.

Reklama

Organizátoři prozradili, že záměrem nevídaného koncertu bylo reflektovat absurditu stavu lidstva v éře koronaviru, kvůli kterému lidé přicházejí o svoji pozici diváků. „Příroda začala okupovat prostory, které jsme jí vzali,“  řekl výkonný producent Eugenio Ampudio na pódiu při nácviku. V té době už přesně 2 292 rostlin okupovalo každé jedno sedadlo před večerním koncertem.

Koncert byl vysílán živě a následující plán je doručit rostliny zdravotníkům v první linii. Koncert byl umožněn díky ukončení stavu nouze ve Španělsku v neděli 21. června. Pro tuto příležitost vybrali v opeře smyčcové kvarteto hrající Chrysanthemum od italského skladatele Giacoma Pucciniho. Tuto skladbu vybrali pro její charakter žalospevného smutku.

Netradiční vystoupení mělo upevnit hodnotu umění, hudby a přírody a sloužit jako mapa navrácení normálních aktivit po pandemii, píše Reuters.com. Španělsko bylo jednou z nejvíce zasažených zemí.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru