Connect with us
Eilat

Asie

Vsaď na izraelský Eilat. Z Vídně letíš od 1 464 Kč

Vsaď na izraelský Eilat. Z Vídně letíš od 1 464 Kč

Vydej se přímo do přímořského letoviska Eilat, které se nachází na hranicích Izraele a Jordánska. Eilat je jako Miami, jen na Blízkém východě. Proč je podle nás tento let skvělou investicí? Protože Izrael je malý – jsi u moře, ale když se rozhodneš pro historii v Jeruzalémě nebo pro moderní Tel Aviv, v obou jsi do čtyř hodin. A když ti nebude stačit Izrael, máš to na skok do Jordánska nebo egyptského letoviska Taba.

Reklama

Akční letenky do Eilatu

 • Odkud? Přímé lety z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Wizz Air
 • Kdy? Leden – březen a listopad – prosinec
 • Příklad? Termín 1. – 8. únor 2023 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny letištní poplatky, příruční zavazadlo
 • Nezapomeň na slevu: Vytvoř si naší appce objednávku letenek nad 500 Kč, využij kód PECKYAPPKA získej slevu 250 Kč

Co dělat, vidět a zažít v Eilatu?

Pobřeží Rudého moře, kde leží i Eilat, je nejlepším místem pro šnorchlování v Izraeli.

Mezi časté cíle patří skalnaté město v Petře, v Jordánsku. Autobusem se dopravíš k hranicím a odtud tě touroperátoři budou navigovat. Denní výlety do Petry, která je na seznamu UNESCO, jsou velmi populární a nejsou vůbec drahé. Když si pronajmeš auto, klidně ho nech na hraničním přechodu, kde je pro tyto účely vytvořené parkoviště.

Nejen pro rodiny s dětmi je zajímavý mořský park Underwater Observatory. Ten poskytuje skvělou příležitost poznat podmořský život v hloubce 12 metrů, aniž by ses namočil/a.

Jestli tě bude lákat rovněž nekonečná poušť, doporučujeme jízdu v jeepech. Průvodci ti ukáží ta nejkrásnější místa a potkáš i místní beduíny.

Eilat

Cestovní doklady do Eilatu

Do Izraele budeš potřebovat cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců po návratu.

Kdy cestovat do Eilatu

V Izraeli se dá naplánovat skvělý výlet kdykoli během roku. V zimě sice může nasněžit nebo pršet, teploty jsou však stále přijatelné. Nejlepším obdobím je jaro a podzim.

Eilat

Kde se v Eilatu ubytovat

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru