Connect with us
Egypt -pyramidy

Koronavirus

Egypt se snaží podpořit turismus v zemi. Turistická víza ruší až do dubna

Egypt se snaží podpořit turismus v zemi. Turistická víza ruší až do dubna

Velké egyptské muzeum se mělo letos otevírat po téměř dvou dekádách, elektronická víza zjednodušila možnosti cestování do země, v Gíze se otevřelo nové letiště a nová linka spojuje dva hlavní turistické uzly – Sharm El Sheikh a Luxor. Egypt měl všechny předpoklady, aby se stal v roce 2020 žhavou destinací. Koronavirus však africké zemi zkřížil všechny plány. Nyní se snaží přilákat turisty i novými zbraněmi.

Reklama

Egypt v červnu vyhlásil, že vláda ruší povinnost turistických víz, nakonec toto rozhodnutí země prodloužila do dubna 2021. Chtěli totiž pokrýt i zimní období, které většinou patří mezi turisticky nejbohatší. Cestovatelé, kteří letí se společností EgyptAir nebo Air Cairo dostanou 20% slevu na vstup do muzeí a na archeologické památky.

Všichni pasažéři musí mít negativní test na COVID-19 pořízený maximálně 72 hodin před odletem. Egypt očekává, že ho v roce 2020 navštíví asi 15 milionů turistů. Takový počet lidí zemi navštívilo i v roce 2010, rok před revolucemi arabského jara, které do regionu přinesly nepokoje a nejistotu. Předpokládá se však, že tento cíl Egypt nedosáhne, upřesňuje Lonely Planet.

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru