Connect with us

Koronavirus

Egypt už otevřel některá letoviska a obnovil lety. Víza jsou dočasně zrušena

Egypt už otevřel některá letoviska a obnovil lety. Víza jsou dočasně zrušena

Egypt od 1. července otevřel některá pobřežní letoviska, obnovil mezinárodní lety a zpřístupnil hlavní památky včetně pyramid v Gíze. Turistům se otevřely oblasti, které jsou nejméně zasaženy pandemií koronaviru – zejména provincie u Rudého moře, jakož i přístavní město Marsá Matruh.

Reklama

Africká země chce lidi motivovat k dovolené v Egyptě i dočasným zrušením víz a levnějšími vstupy do památek.

Egypt obnovil mezinárodní lety a zpřístupnil hlavní památky včetně pyramid v Gíze. Provincie u Rudého moře, jakož i přístavní město Marsá Matruh se otevřely pro turisty po tom, jak tam zaznamenali dosud nejnižší počet nakažených koronavirem. (Reuters)

Egypt ztím není veden jako bezpečná země, ale z více zdrojů máme avízo, že by brzy mělo dojít k opětovnému otevření charterových linek z Prahy do Egypta.

Egypt ruší víza do 31. října

S cílem podpořit fungování cestovního ruchu a obnovit turistické aktivity v nadcházejícím období se Egyptská vláda rozhodla osvobodit turisty cestující do Egypta prostřednictvím přímých letů od vízových poplatků.

Toto rozhodnutí bylo přijato 10. 6. 2020 během videokonferenčního setkání pod vedením předsedy vlády Moustafa Madboulyho, který stanovuje, že turisté jsou od těchto poplatků osvobozeni do 31. října.

Levnější vstupy do památek

V rámci podpory cestovního ruchu v Horním Egyptě přijali rozhodnutí o snížení vstupného do všech kulturních a historických památek. Objevování staré egyptské historie na fascinující deltě Nilu se tak stává ještě lákavějším.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru