Connect with us

Koronavirus

Egypt už otevřel některá letoviska a obnovil lety. Víza jsou dočasně zrušena

Egypt už otevřel některá letoviska a obnovil lety. Víza jsou dočasně zrušena

Egypt od 1. července otevřel některá pobřežní letoviska, obnovil mezinárodní lety a zpřístupnil hlavní památky včetně pyramid v Gíze. Turistům se otevřely oblasti, které jsou nejméně zasaženy pandemií koronaviru – zejména provincie u Rudého moře, jakož i přístavní město Marsá Matruh.

Reklama

Africká země chce lidi motivovat k dovolené i dočasným zrušením víz a levnějšími vstupy do památek.

Egypt obnovil mezinárodní lety a zpřístupnil hlavní památky včetně pyramid v Gíze. Provincie u Rudého moře, jakož i přístavní město Marsá Matruh se otevřely pro turisty po tom, jak tam zaznamenali dosud nejnižší počet nakažených koronavirem. (Reuters)

Egypt ztím není veden jako bezpečná země, ale z více zdrojů máme avízo, že by brzy mělo dojít k opětovnému otevření charterových linek z Prahy do Egypta.

Egypt ruší víza do 31. října

S cílem podpořit fungování cestovního ruchu a obnovit turistické aktivity v nadcházejícím období se Egyptská vláda rozhodla osvobodit turisty cestující do Egypta prostřednictvím přímých letů od vízových poplatků.

Toto rozhodnutí bylo přijato 10. 6. 2020 během videokonferenčního setkání pod vedením předsedy vlády Moustafa Madboulyho, který stanovuje, že turisté jsou od těchto poplatků osvobozeni do 31. října.

Levnější vstupy do památek

V rámci podpory cestovního ruchu v Horním Egyptě přijali rozhodnutí o snížení vstupného do všech kulturních a historických památek. Objevování staré egyptské historie na fascinující deltě Nilu se tak stává ještě lákavějším.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru