Connect with us
Dubaj

Novinky

Nestihl jsi Expo 2020 Dubai? Pojeď zažít Expo City s oblíbenými pavilony

Nestihl jsi Expo 2020 Dubai? Pojeď zažít Expo City s oblíbenými pavilony

Expo City Dubai je futuristické mini město, které odkazuje na legendární výstavu Expo 2020 Dubai. Město své brány otevře 1. října 2022 a přinese zpět některé z nejoblíbenějších zábavních prvků z akce Expo.

Reklama

V Expo City Dubai budeš moci navštívit Alif – pavilon mobility a Terra – pavilon udržitelnosti. Z pavilonu možností (Opportunity Pavilion) se stalo Muzeum Expo 2020. Kromě toho zde najdeš některé populární pavilony zúčastněných zemí, jako například pavilon Spojených arabských emirátů či pavilon Saúdské Arábie. Sídlit zde mají také velké firmy i různé start-up společnosti.

Za vstup do městečka se neplatí, atrakce jsou ovšem zpoplatněny, a to v přepočtu zhruba 350 Kč za atrakci na osobu. V rámci iniciativy Dubai 2040 Urban Master Plan bude mini město bez jednorázových plastů.

Expo City Dubai je také:

  • největší město na světě s kompletním pokrytím 5G sítí,
  • vybaveno smart měřením spotřeby energie,
  • složeno z budov s udržitelným designem.

Akční letenky do Dubaje

Zdroj úvodnej foto: Shutterstock/Sudarsan Thobias

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru