Connect with us
Historické centrum Kodaně v Dánsku.

Koronavirus

Dánsko má vysokou proočkovanost a zruší všechna epidemická omezení. COVID tam už nepředstavuje hrozbu

Dánsko má vysokou proočkovanost a zruší všechna epidemická omezení. COVID tam už nepředstavuje hrozbu

První evropská země se rozhodla od 10. září 2021 zrušit všechna epidemiologická omezení. Dánsko se postupně vrací do normálu a odůvodňuje to vysokou mírou proočkovanosti, díky čemuž už koronavirus v zemi nepředstavuje hrozbu pro společnost. Turisté tak brzy budou moci zažít Kodaň a jiné dánské metropole či regiony tak jako kdysi, před vypuknutím pandemie.

Reklama

Více než 70 procent obyvatel je očkovaných

Plně očkovaných je aktuálně více než 70 procent obyvatel Dánska 80 procent lidí ve věku 12 a více let.

Dánské autority však zdůraznily, že: „Epidemie ještě neskončila a vláda nebude váhat rychle zasáhnout, pokud pandemie znovu ohrozí základní fungování společnosti“.

Kodaň

Předložení covid pasu, které již od 1. srpna není v některých provozech nutné (jedná se například o muzea), se od 1. září zruší i pro další místa. Do 10. září bude ovšem nadále povinné při vstupu do nočních klubů a na velké akce.

Například roušky ve veřejné dopravě nejsou v Dánsku povinné již od 14. srpna.

Akční letenky do Kodaně

Umění, ekologie, kavárny a severský šmrnc

Překvapivé, umělecké, experimentální a kosmopolitní. Takové je hlavní město Dánska. Přeplněné kavárnami, kulturou a historií a pro svoji ostrovní polohu často označované za Benátky severu. Kodaň je rovněž jedním z nejekologičtějších měst na světě. Každodenně k tomu přispívají místní obyvatelé, kteří jednoduše vyměnili auta za kola. Ztraťte se v Kodani pěšky nebo na kole, s dobrým oblečením klidně i v únoru, tak jako domácí.

Cestovní doklady do Kodaně a návrat do ČR

Do Dánska můžete cestovat na občanský průkaz nebo cestovní pas. Při návratu do Česka je pak nutné se řídit podmínkami, které stanovuje cestovatelský semafor.

Kdy cestovat do Kodaně?

V Kodani se dá naplánovat skvělý výlet kdykoliv během roku. V zimě sice sněží a prší, ale pršet zde může prakticky kdykoliv. Teploty jsou nejpříjemnější v létě. Nejkrásnější je podle nás Kodaň zase na jaře a na podzim.

Panorama města Kodaň v Dánsku

Kodaň je kulinářským zážitkem

Dánsko má velmi bohatou historii v pivovarnictví a barové kultuře. V této souvislosti vám doporučujeme zejména The bar tour, jehož název mluví za vše. Za 150 dánských korun navštívíte ty nejznámější a nejprestižnější bary Kodaně. V ceně máte samozřejmě drink nebo pivo v každém podniku. Gastronomická reputace Kodaně prošla v posledním desetiletí renesancí.

Navštivte například restauraci s názvem 1.th. Majitel Mette Martinussen se rozhodl proměnit luxusní byt na místo kulinářských zážitků, něco mezi noblesním večírkem a živým vystoupením. V retro salonu si nejprve promíchejte svůj drink, sledujte šéfkuchaře a jeho tým při práci a na konci si vychutnejte výborné jídlo. Objednejte si například vepřové maso s křenovou pěnou a mořskými řasami či červenou řepou a jako dezert si pochutnejte na zmrzlině z lékořice.

Pokud se do Kodaně vydáte během víkendu, čeká vás jedno milé překvapení, které je zcela zdarma. Stačí přijít vždy v sobotu dopoledne kolem jedenácté hodiny na náměstí před Radhaus a vybrat si svého průvodce. Provede vás tím nejdůležitějším, co Kodaň nabízí a je to tak, jak jsme již zmínili, gratis.

Kodaň

Kodaňské hygge

Slovo balancující na pomezí útulnosti, přátelskosti a pohodlí. Hygge je slovo, které se těžko překládá, musíte ho jednoduše zažít. Pobřežní čtvrt Nyhavn je ideálním místem, kde s tím začít. Vyjděte si spolu s východem slunce na procházku podél nábřeží, zakotvěte v jednom z bister na náměstí u čaje a pečiva. S jeho západem se přimkněte k milované osobě a pod terasovým ohřívačem se skryjte před večerním chladem. Nebo se schovejte pod nízké stropy sklepních barů a poslouchejte praskání ohně. Tam totiž s největší pravděpodobností najdete podstatu slova hygge.

Nevynechejte ani Tivoli. Jeden z nejznámějších zábavních parků na světě. Funguje již od roku 1843.

Cyklisté v Kodani.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru