Connect with us
Kodaň, Dánsko

Evropa

Dánsko otevírá 1. května hranice cestujícím z EU. Od konce června začne akceptovat i COVID pasy

Dánsko otevírá 1. května hranice cestujícím z EU. Od konce června začne akceptovat i COVID pasy

Dánská vláda se rozhodla zmírnil koronavirová opatření týkajícím se vstupu do země pro cestovatele z členských států Evropské unie a zemí schengenskému prostoru. Dohoda o znovuotevření hranic znamená, že Dánsko bude aktualizovat seznam bezpečných zemí a regionů na týdenní bázi a na základě těchto informací zavádět resp. uvolňovat případná opatření. Dánové také počítají od konce června s COVID certifikátem, ještě předtím se do země dostanou zejména turisté s očkováním.

Reklama

Dánsko se otevře ve čtyřech fázích

Vládní strany se dohodly, že znovuotevření země by mělo probíhat ve čtyřech fázích. Zatímco 1. fáze začíná zítra, 21. dubna a sestává z návratu k cestovatelských semaforu, další tři fáze jsou již v podstatě konkrétní kroky vedoucí k znovuotevření dánských hranic.

Ve fázi č. 2 bude umožněno cestovat do Dánska i z Dánska zejména těm, kteří jsou plně očkováni proti COVID-19. Bude se to týkat místních i zahraničních turistů. Platí, že ti, kteří přijíždějí z červených oblastí, budou nadále předmětem testování (48hodinový PCR test) a případné karantény. Fáze 2 odstartuje 1. května.

Fáze 3 se začne realizovat 14. května, tedy v době, kdy Dánsko plánuje očkovat nejstarší a nejzranitelnější občany i všechny občany starší 50 let, alespoň první dávkou vakcíny. Počítá se, že v této fázi dojde také k uvolňování semaforových opatření dělicích evropské země mezi rizikové a méně rizikové, resp. bezpečné.

Poslední fáze, tedy fáze číslo 4 již počítá s implementací COVID certifikátů EU a začít má 26. června. Vstup do Dánska s takovým digitálním nebo tištěným dokumentem obsahujícím QR kód bude v případě této severské země znamenat cestování turistů bez dalších omezení. COVID pas lze získat očkováním certifikovanými vakcínami, negativním testem na COVID-19, ne starším než 72 hodin, případně potvrzením o protilátkách na COVID.

Akční letenky do Dánska

Zdroj informací: schengenvisainfo.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Kam se vydat v Dominikánské republice? 11 TOP pláží https://t.co/M2A9BgcjbB1 dnem dozadu
Letiště v Mnichově bude aerolinkám nabízet možnost natankovat udržitelné palivo https://t.co/xJhat2RjQH #novinky1 dnem dozadu
Korsika: 10 důvodů proč se určitě vrátíme https://t.co/Z69NbkOmZI1 dnem dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Kanáry v hotelu na pláži od 19 890 Kč https://t.co/JWAeRGoHAi1 dnem dozadu
Mamma mia! Zaleť si z Prahy v létě do Pisy již od 798 Kč. https://t.co/s2l7OQzXxg1 dnem dozadu
Projdi si nejkrásnější slovenské vodopády https://t.co/f93KSF2jHd1 dnem dozadu
Itálie chce vítat turisty od 15. května. Ke vstupu postačí test, imunita nebo očkování https://t.co/dZ1QasZAcu #koronavirus1 dnem dozadu
Cestování do Švýcarska: Vstup možný bez testu i karantény https://t.co/velJSVhTQZ #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Skiathos: Znáte ho díky filmu Mamma Mia a skvělému vínu https://t.co/yQ7we3DSSl2 dny dozadu
Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie https://t.co/hmYLllcLsY2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru