Connect with us
Koronavirus

Koronavirus

Vláda ČR od 1. září ruší seznam zemí s extrémním rizikem

Vláda ČR od 1. září ruší seznam zemí s extrémním rizikem

Včera 30. srpna 2021 bylo ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem zrušeno ochranné opatření, které upravovalo seznam zemí s tzv. extrémním rizikem nákazy. Opatření přestane platit od 1. září 2021.

Reklama

Vláda České republiky se již na jaře dohodla na zákazu cestování do několika zemí Afriky, Jižní Ameriky a některých asijských států. Později byl tento zákaz zrušen a Čechům bylo cestování do států jako Brazílie, Kolumbie, Mosambik, Nepál, Paraguay, Peru či Tanzanie pouze důrazně nedoporučováno. Opatření mělo předejít šíření onemocnění COVID-19, zejména jeho novým mutacím.

Články, které pro vás aktualizujeme:

Zdroj: koronavirus.mzcr.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.2/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru