Connect with us
Česká republika

Koronavirus

V ČR platí zákaz pohybu mezi okresy, vycestování z Česka má výjimku

V ČR platí zákaz pohybu mezi okresy, vycestování z Česka má výjimku

Vláda České republiky již během minulého týdne přistoupila kvůli zhoršující se epidemické situaci ke zpřísňování opatření. Informovali jsme vás o vydaném zákazu cestování do některých afrických a jihoamerických zemí a povinnosti nosit v určitých vnitřních prostorách, včetně mezinárodních letišť, respirátory minimálně s filtrační třídou FFP2 či KN 95 nebo nebo dvě chirurgické roušky. Od pondělí 1. března 2020 se přidávají i další výrazná opatření, mezi nimi i omezení volného pohybu osob.

Reklama

Jak omezení volného pohybu ovlivní cestování do zahraničí?

Podle usnesení vlády České republiky ze dne 26. února 2021 se s platností od 1. do 21. března 2021 zakazuje pohyb osob mezi okresy, každý se musí pohybovat pouze v rámci toho okresu nebo hlavního města Prahy, ve kterém má trvalý pobyt nebo bydliště.

Opustit daný okres nebo vstoupit do okresu, kde nemáte trvalý pobyt či bydliště můžete pouze v případě, že splňujete některou z výjimek. Patří sem například cesty do práce (vzor formuláře pro cesty do místa výkonu práce v pdf a word), k lékaři, na úřad, ale i cesty za účelem vycestování z České republiky.

To znamená, že je možné vycestovat na dovolenou bez výraznějších omezení. Jediné, co v souvislosti s omezením volného pohybu budete při cestování potřebovat, je:

  • vyplněné čestné prohlášení (vzor čestného prohlášení v pdf a word),
  • vyplněný formulář pro cesty mimo okres (vzor formuláře pro cesty mimo okres v pdf a word),
  • doklady, s nimiž prokážete danou cestu (například smlouva o zájezdu, letenka apod.).

Uvedenými náležitostmi je třeba se prokázat jak cestou na letiště, tak cestou z něj. Formulář pro cesty mimo okres musí předložit všichni cestující, včetně dětí.

Letiště Václava Havla

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY1 dnem dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus1 dnem dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT1 dnem dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI1 dnem dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf1 dnem dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID2 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru