Connect with us
Praha, Česká republika

Koronavirus

Nová pravidla v ČR: povinné nošení respirátoru FFP2 ve vnitřních prostorách včetně letišť

Nová pravidla v ČR: povinné nošení respirátoru FFP2 ve vnitřních prostorách včetně letišť

V České republice začnou od 25. 2. 2021 platit nová pravidla ochrany před novým koronavirem. Ve vnitřních prostorách obchodů, provozoven služeb, mezinárodních letišť, zdravotnických zařízeních či zařízeních sociálních služeb, ve veřejných dopravních prostředcích včetně nástupišť a čekáren a v motorových vozidlech, pokud se nejedná o členy jedné domácnosti, musí osoby starší 15 let nosit respirátor minimálně s filtrační třídou FFP2 či KN 95 (s filtrační účinností min. 95 %), bez výdechového ventilu, nebo dvě chirurgické roušky. Na dodržování zpřísněných pravidel bude dohlížet ostraha i personál zařízení.

Reklama

Přísná opatření platí nadále

Česko od půlnoci z pátku 29. ledna na sobotu 30. ledna 2021 uzavřelo státní hranice pro cizince. Vstoupit do země lze jen v nezbytných případech, a to v případě cesty do zaměstnání a školy, cest za rodinou či blízkými osobami, do zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb, na svatbu či pohřeb.

Každý cestující i navrátivší do Česka, který během uplynulých 14 dní strávil více než 12 hodin v zemích na semaforu označených tmavě červenou barvou, bude povinen (nově i např. Slovensko):

  • před vstupem na území ČR vyplnit elektronický formulář na stránce https://plf.uzis.cz/
  • maximálně 72 hodin před vstupem do země podstoupit PCR test v akreditované laboratoři a disponovat písemným potvrzením o jeho negativním výsledku
  • absolvovat po příjezdu do ČR domácí karanténu až do předložení druhého negativního výsledku PCR testu

Výsledek druhého PCR testu je nutné předložit krajské hygienické stanici (studenti i škole a zaměstnanci zaměstnavateli). Kromě toho platí po dobu 10 dnů od příjezdu do Česka povinnost všude, kromě domova, nosit respirátor alespoň třídy FFP2, a to i po negativním výsledku druhého RT-PCR testu.

„Česká vláda se rozhodla zakázat všechny cesty do České republiky, které nejsou nezbytné. A to bez ohledu na to, z jaké země (zelené, oranžové nebo červené) cestujete. Rozhodnutí vstupuje v platnost o půlnoci z pátku na sobotu,“ informuje Ministerstvo zahraničí ČR.

Zdroj: MZV ČR, Denník N, TASR

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY1 dnem dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus1 dnem dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT1 dnem dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI1 dnem dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf1 dnem dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID2 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru