Connect with us
USA chicago cestopis

Amerika

Chicago je podle Condé Nast Traveler nejlepším městem k návštěvě v USA

Chicago je podle Condé Nast Traveler nejlepším městem k návštěvě v USA

Chicago bylo magazínem Condé Nast Traveler jmenováno nejlepším velkým městem pro návštěvu v USA. Porazilo New York, Los Angeles, Las Vegas i Miami. Větrné město se stalo nejlepším už šestý rok po sobě.

Reklama

Kromě příznačných mrakodrapů je Chicago známé svojí legendární hudební a kulturní scénou. Má dokonce vlastní druh bluesové hudby, tzv. Chicago blues. Rovněž je považováno za srdce soulové hudby na středozápadě USA. Slavná je také místní gastronomie. Ocenit je třeba lokální architekturu a úžasná muzea.

Chicago

Kromě toho Chicago označují za hlavní město piva USA. Nachází se zde více pivovarů než v celých Spojených státech dohromady. Chicagské letiště O’Hare bylo letos rovněž označeno za letiště s nejlepší konektivitou na světě. Léta se odsud do 262 destinací.

Podle záznamů Condé Nast Traveler se žádnému jinému městu v USA nepodařilo umístit se na první příčce více než třikrát po sobě od roku 1987, kdy byl seznam poprvé publikován. Nedokázal to dokonce ani sám New York. Ten se aktuálně umístil na páté příčce.

10 nejlepších velkých měst v USA:

 1. Chicago, Illinois
 2. Honolulu, Havaj
 3. San Diego, Kalifornie
 4. Nashville, Tennessee
 5. New York City, New York
 6. Boston, Massachusetts
 7. San Francisco, Kalifornie
 8. New Orleans, Louisiana
 9. Washington, D.C.
 10. Seattle, Washington

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru