Connect with us
Pláž dovolená

Koronavirus

Co by mělo pokrývat vaše cestovní pojištění proti COVID-19?

Co by mělo pokrývat vaše cestovní pojištění proti COVID-19?

Pojištění bylo vždy jedním ze základních kroků při plánování dovolené. Od začátku globální pandemie koronaviru se na cestovní pojištění spoléhají lidé ještě o něco více než dříve. Ne všechna pojištění však pokrývají i náklady týkající se koronaviru. Pozitivní test před výletem do zahraničí či během něho by mohl opravdu nepříjemně překvapit, proto je důležité právě takové pojištění, které pokrývá události spojené s onemocněním COVID-19. Co by takové pojištění mělo ideálně obsahovat a na co byste si u něj měli dát pozor? Zde je několik základních tipů.

1. Krytí lékařské péče

Cestovatelé by určitě měli dbát na to, aby jejich pojištění pokrývalo náklady na lékařskou péči v případě, že se v zahraničí nakazí koronavirem. Mnohé destinace kromě toho automaticky při vstupu od turistů vyžadují, aby takové pojištění do určité výše měli, a musí se jím prokázat. Pojištění ISTOTA v takovém případě zahrnuje náklady na péči do výše 200 000 €.

2. Ubytování v případě karantény

Dalším důležitým bodem, podle kterého byste měli vybírat pojištění, je pokrytí nákladů na ubytování v případě nucené karantény. Pokud se tedy vy nebo vaši spolucestující nakazíte koronavirem na dovolené. Pojištění ISTOTA pokrývá takové náklady do výše 50 na noc, a to až na 2 týdny karanténního ubytování.

3. Zrušení dovolené v případě pozitivního testu

Komplikace s vycestováním mohou nastat také z důvodu onemocnění ještě před dovolenou. Pokud nečekáte na last minute nabídky, ale raději si výlety plánujete s časovým předstihem, pojištění je velmi užitečné i v tomto případě. Mělo by uhradit alespoň část nákladů spojených se storno poplatky. Pojištění ISTOTA kryje 90 procent storno poplatků při pozitivním PCR testu před vycestováním, a to při testu starém až 14 dní.

4. Náklady na PCR test nařízený v zahraničí

Pokud se necítíte dobře a musíte vyhledat lékařskou pomoc, při příznacích koronaviru v zahraničí vám může doktor nařídit podstoupení PCR testu, aby se podezření na onemocnění potvrdilo nebo vyvrátilo. Ceny testů v zahraničí se liší země od země, mohou vás stát i několik tisíc korun. Když cestujete s rodinou či přáteli, může být nutné, aby se nechali testovat všichni. Vybírejte proto takové pojištění, které vám uhradí podstoupení testu na COVID-19. Pojištění ISTOTA hradí PCR test nařízený lékařem v destinaci v rámci krytí léčebných výloh.

5. Náhrada zpátečního letu

Komplikace může nastat, pokud z důvodu pozitivního testu nemůžete odletět z dovolené domů. Je dobré se ujistit, že pojištění uhradí změnu původního zpátečního letu na nové datum, případně koupi zcela nové letenky, je-li je ta původní neměnitelná. S pojištěním ISTOTA máte obě změny zajištěny až do výše 1000 €.

Pojištění může být užitečné například i v případě, že cestujícího nepustí na palubu kvůli naměřené zvýšené teplotě.

Benefitem pojištění ISTOTA je, že se neřídí cestovatelskými semafory, ale platí pro všechny země stejně.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

10 nejlepších pláží v Emirátech. Dubaj, Abú Dhabí i Ras Al Khaimah https://t.co/3RtKaDAZEp2 dny dozadu
Do Vídně raz dva. RegioJet spustí přímé vlakové spojení na vídeňské letiště https://t.co/k8fK9v4xar2 dny dozadu
10 důvodů, proč jsou Kanárské ostrovy dobrý nápad i v zimě https://t.co/IkV7lgGMm62 dny dozadu
LEVNÁ EXOTIKA: Ammán a Aqaba z Vídně od 1 389 Kč https://t.co/3u0gb6OD0K2 dny dozadu
7 úžasných míst na Azorech, která stojí za to! Navíc s letenkami z Prahy od 5 690 Kč https://t.co/ZOnN16U5xC2 dny dozadu
Bali s 5* EVA Air od 18 990 Kč: TOP servis a velké zavazadlo https://t.co/I5NPe9Ljg02 dny dozadu
Výprodej letenek s Pegasus: Turecko, Egypt, Omán a další od 2 690 Kč https://t.co/BiSMFxtfiJ2 dny dozadu
Výprodej letenek s Pegasus: Turecko, Egypt, Omán a další od 2 690 Kč https://t.co/BiSMFxtfiJ #letenky2 dny dozadu
Vyraz na Kanáry ještě letos! Slunná Fuerteventura z Vídně od 1 936 Kč https://t.co/So83B53OMt2 dny dozadu
POBYT DNE: Pobyt v Nízkých Tatrách se snídaní + vstup do wellness od 2 790 Kč https://t.co/39XNFNTf8i3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru