Connect with us

Novinky

Stýská se Vám po cestování? Připomeňte si své zážitky a uspořádejte je

Stýská se Vám po cestování? Připomeňte si své zážitky a uspořádejte je

Pár dní doma v karanténě a už nám chybí cesty za obzor, hory, moře, čerstvý vítr… 

Reklama

Ale nevadí, nic se neděje. Ten, kdo ví jak, může volný čas využít naplno k oživení svých cestovatelských zážitků a vzpomínek. Jak vytěžit současný arest na maximum?

Ukážeme vám, jak se na pár dní zabavit a zároveň nabrat inspiraci na další cesty. 

Worldee.com je zcela nový způsob vedení cestovního deníku, který vás bude opravdu bavit. Pokud jste si dosud vedli deníky z cest formou psaného sešitu s vlepenými obrázky nebo blogu s vlastními fotkami, Worldee posune vaše zápisky na mnohem vyšší level.

Interaktivní deník s možností propojení s dalšími cestovateli 

Ať už jste kosmopolitní cestovatel nebo sváteční dovolenkář, jedno máme společné – každou svou cestu si užijeme hned třikrát:

  • když ji plánujeme,
  • když na ní jsme, 
  • a když si pak doma v klidu prohlížíme fotky, abychom si připomněli všechny zážitky.

Nevím, jak to máte vy, ale já a moji přátelé ve fázi 3 většinou litujeme, že jsme si nepsali podrobnější popisky, anebo dlouze vzpomínáme, z kterého místa jsou které fotky. 

S interaktivním deníkem je všechno mnohem rychlejší, snazší, zábavnější a navíc Worldee, jako síť propojující cestovatele online, nabízí i spoustu dalších funkcí a benefitů.

Fotky, časová osa a interaktivní mapa

Registrujete-li se na webu worldee.com, můžete si všechny fotky a zážitky online ukládat. Cesty tvoří interaktivní mapu, na které vidíte trasu, časovou osu a fotky přiřazené ke konkrétním lokalitám a dnům. Vše si můžete ukládat jen pro sebe, jako soukromé údaje, nebo máte možnost je sdílet s přáteli, či cestovatelskou komunitou. Propojená síť uživatelů má nedocenitelné výhody, například najdete inspiraci k navštívení míst, o kterých jste neměli ani tušení, nebo naplánujete itinerář své další cesty během jedné minuty.

Nejvíc mě na tom baví interaktivní světová mapa. Je založena na škrábací světové mapě, na které vidíte, jaké země jste již navštívili. Na kteroukoli zemi lze kliknout a rázem vidíte přehled dané země. Hned tak víte, jaká místa jste již v dané zemi navštívili nebo kolikrát jste v ní byli.

Cestovatelským deníkem to nekončí…

…aneb dokonalé plánování je základ! Funkce plánovač cest v aplikaci vám umožní naplánovat budoucí trasu po místech, která chcete navštívit. Worldee pomůže s optimalizací trasy a sestavením itineráře. Můžete se také inspirovat trasou, fotkami a zážitky jiných cestovatelů, nebo si i zkopírovat plán jejich cesty a upravit si ho podle sebe. Plánovač poskytne i informace o levných letenkách, ubytování a dalších turistických službách.

Funkci “plánovače cest” ve Worldee právě testují a stejně jako aplikace pro Android a iOS bude spuštěna během několika měsíců.

Prémiové členství na rok zdarma s kódem SPOLUTOZVLADNEME

Worldee je český start up globálního dosahu, který má ambici stát se celosvětovým projektem pro cestovatele a docela dobře se mu to daří. Aktuálně je v denících uloženo už přes 8000 cest a 113 tisíc fotografií. 

Základní verze je zdarma, kluci z Worldee však v reakci na aktuální situaci poskytli pro Pelipecky kód na bezplatný premium účet na 12 měsíců! Kód můžete uplatnit do 31. 5. 2020. Založte si účet, upgradujte na premium, zadejte přitom kód “SPOLUTOZVLADNEME” a připomeňte si své cestovatelské zážitky.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.5/5 - (8 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru