Connect with us

Cestopisy

12 dobrodružství, která by měl zažít každý cestovatel

12 dobrodružství, která by měl zažít každý cestovatel

Cestování má mnoho forem. Někdo cestuje kvůli jídlu, jiný rád poznává nové lidi a kultury, nebo se jen potřebuje nadýchat nového vzduchu. Dnes se s tebou podělím o 10 zážitků, které by měl zažít každý cestovatel. Možná tě tak inspirujeme k tvému dalšímu dobrodružství.

Reklama

Glamping

O glampingu jsem nedávno napsala článek, jelikož je hitem posledních sezón. Tento zážitek rozhodně doporučuji každému, koho nebaví stereotypní ubytování. Glamping má své jedinečné kouzlo, které v žádném jiném hotelu nenajdeš.

Let první třídou

Letět první třídou je celkově nákladnější, ale navzdory tomu je to jeden ze zážitků, které by rád zažil téměř každý z nás. Nemusíš ale smutnit, letět v luxusním sedadle můžeš i bez toho, aby si za letenku připlatil několikanásobnou přirážku. Možností je vícero. Můžeš využít nalétané míle na upgrade své letenky, zkusit si doslova vydražit upgrade do vyšší třídy (nabízejí některé společnosti), nebo mít jen jednoduše štěstí v případě, že v ekonomické třídě bude prodaných více letenek, než je samotných sedadel.

Cestování stopem

Stopování je záležitost, která rozhodně není pro každého. Jde ale o zážitek a dobrodružství, na které nikdy nezapomeneš. Stopování si vyžaduje dávku odvahy a též opatrnosti.

Bydlení u Couchsurfera

I ubytování u cizího člověka chce dávku odvahy a mnohokrát nízké nároky na pohodlí a komfort. Někdy se ti ale může stát, že ubytování u couchsurfera bude stokrát pohodlnější a luxusnější než v průměrném hotelu. S takovým pobytem se spojuje mnoho zážitků a poznatků. Je skvělé poznat místního a vidět jak žije. Dokáže ti ukázat tajná zákoutí města, nebo bude jen jednoduše skvělým společníkem.

Roadtrip

Ať už jde o roadtrip po Evropě, Americe nebo po Čechách, vždy má své kouzlo. Auto, parta kamarádů, stovky naježděných kilometrů a desítky zážitků. Cestování autem má výhody díky velké flexibilitě, také se můžeš dostat na místa, na které by ses běžně nedostal. Roadtrip je ideální volbou na spontánní nápady nebo výlety.

Plavba lo

All inclusive plavba na luxusní lodi se zastávkami na různých místech? Ano! Ať už si zvolíš plavbu po Karibiku, evropských pobřežích nebo norských fjordech, bude to rozhodně stát za to.

Život na letišti

Není to velmi příjemná zkušenost, ale bohužel patří k cestování. Pobyt nebo dokonce nocování na letišti může být pořádně otravné, ale to je součástí cestování. Proto si třeba zpříjemnit pobyt na letišti co nejvíc. Letištní salónek, kino, nebo bazén? Využij to!

Let helikoptérou nad tvým vysněný městem

Miluješ létání, tvé oblíbené místo v letadle je u okna a vždy, když se letadlo přiblíží ke tvé finální destinaci, cítíš motýly v břichu? Potom je let helikoptérou něco, co si rozhodně nesmíš nechat ujít. Takový zážitek dokonce nemusí ani zruinovat peněženku. Například u letů nad New Yorkem se pravidelně objevují slevy.

Pořádný hike

I pokud jsi největším milovníkem ruchu velkoměst a pohled na mrakodrapy tě hřeje u srdce, pořádný pohyb v přírodě a túra je něco, co třeba zažít aspoň jednou za život. Národní parky mají své jedinečné kouzlo a máme jich na světě takové množství, že si každý přijde na své.

Potápění

Poznávání podmořského světa může být též součástí cestování. Jsem si jistá, že jak jej jednou vyzkoušíš, zamiluješ si ho. Kvůli nádherným místům na potápění přitom nemusíš cestovat daleko, mnoho z nich se nachází i v Evropě nebo například i v Egyptě, který je ještě stále oblíbenou dovolenkovou destinací.

Cestování karavanem

Cestování karavanem bys měl vyzkoušet aspoň každý jednou za život. Žádné hotely nebo apartmány, karavan se stane tvým domovem na pár dní během svého tripu. Roadtrip tak nabírá celkem jiný rozměr.

Sólo cestování

Cestování o samotě není pro každého a přirozeně se mu mnoho lidí vyhýbá. Někteří v něm vidí velkou výhodu a preferují tento způsob dobrodružství. Jiní by si netroufali ani ve snu, ale každý by si měl vyzkoušet se aspoň jednou ocitnout sám daleko od domova a otestovat tak své schopnosti.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru