Connect with us

Letenky

Jarní Pobaltí, z Vídně od 845 Kč, v článku slevový kód

Jarní Pobaltí, z Vídně od 845 Kč, v článku slevový kód

Lákají tě severní země Evropy, ale ani se nemusí jednat o možná poslední dobou až profláklou Skandinávii? Pak jsme pro tebe našli ideální řešení. Navštiv Pobaltí. Pobaltské státy (tedy Litva, Lotyšsko a Estonsko) bývají možná trochu opomíjeny, ale rozhodně ne podceňovány, a turisty jsou velmi žádané. Je k tomu dobrý důvod – jsou totiž krásné!

Reklama

Do lotyšské Rigy si zaletíš od 1 095 Kč, do litevského Vilniusu od 1333 Kč a do estonského Tallinnu od 1 450 Kč. Můžeš ale využít náš slevový kupon, s nímž získáš slevu 250 Kč, a to už se ceny pohybují v ještě přívětivějších číslech. 😉 Letíš přímými lety z Vídně.

 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Březen – červen 2020 (v souhrnu všech letenek)
 • Termín? Příklad 18. – 25. dubna 2020 (Vilnius)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Pobaltí a cestovní doklady

Do všech zemí ti ke vstupu stačí pouze občanský průkaz, nebo platný cestovní pas.

Pobaltí – co vidět a zažít?

 • Litva: Litva toho, jako asi všechny tyto státy, nabízí mnoho. Můžeš se zde projít po mořském pobřeží, nebo kolem četných řek a jezer. U některých člověk natrefí i na menší kempy. Ovšem, její rovinatá krajina z ní činí ráj hlavně pro cyklisty – jen je potřeba vyhnout se hlavním tahům, nebo i pro příležitostné turisty.
 • Lotyšsko: Ani to nezůstává v otázce cykloturistiky pozadu. Provoz na venkovských silnicích je malý, a tak je tu tento sport bezpečnou záležitostí. A stejně jako Litvě mu pomáhá jeho rovinatý ráz. Většina cestovatelů ale do Lotyšska si jezdí jen projít hlavní město – Rigu. Nabízí totiž krásné historické centrum s úzkými uličkami a spousou podniků, kde strávit příjemné chvíle u dobrého jídla a pití. Trochu se tu přitom kombinuje atmosféra středoevropského maloměsta s nádechem východních kultur.
 • Estonsko: Estonsko už je trochu jiný kalibr, poznáš na něm severnější polohu, ačkoliv ne extrémně. Navštiv tu například národní park Lahemaa s bažinami Viru (Viru raba) nebo národní park Soomaa, vodopády Jägala (hlavní atrakcí jsou zamrzlé v zimním období) a mnoho dalších atrakcí najdeš jistě v každém lokálním i jiném průvodci. Ve zmiňovaných národních parcích jsou pak skvělé trekové trasy (i na zdejších ostrovech). A jelikož i zde je krajina převážně rovinatá, není třeba nějaké velké fyzické přípravy. Ale najdeš tu i krásné pláže.
Estonsko

Levné ubytování v Pobaltí

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Lotyšsko

Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - při objednávce na Pelikan.cz zadej slevový kód USETRI250 a máš to o 250 Kč levnější.
 • Revolut karta zdarma - Potřebuješ směnit peníze nebo vybírat hotovost v zahraničí? Kašli na směnárny a stáhni si aplikaci Revolut. Platby přijímáš a posíláš do pár sekund a výběry z bankomatů po celém světě do výše 200€ měsíčně máš ZDARMA. Revolut karta a doručení až domů ZDARMA.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru