Connect with us

Cestopisy

Zákaz marihuany? Coffee shopy v Amsterdamu jsou až příliš velkým lákadlem

Zákaz marihuany? Coffee shopy v Amsterdamu jsou až příliš velkým lákadlem

Amsterdam se neustále objevuje mezi TOP nejnavštěvovanějšími evropskými destinacemi. V roce 2018 město navštívilo až 19 milionů lidí. Turisté z celého světa sem jezdí za architekturou, projet se po kanálech i za nabitou kulturní scénou s množstvím galerií a muzeí nebo… ano, správně, Red Lights Districtem a marihuanou. To se ale již brzy zřejmě změní.

Reklama

Red Light District si už minulý rok vzala do parády starostka města, která plánuje kroky k omezení přístupu turistů ke zde pracujících ženám. Prvním opatřením je zrušení turistických prohlídek. Další velkou změnou v boji proti neúnosnému přívalu návštěvníků má být zamezení prodeje marihuany v coffee shopech.

Starostka Femke Halsema se v dotaznících ptala na vztah návštěvníků Amsterdamu ke coffee shopům. Dotazníky dostalo 100 lidí ve věku mezi 18 a 35 lety. Až 57 procent z nich se vyjádřilo, že právě coffee shopy jsou jejich motivací při rozhodování cestovat do hlavního nizozemského města. Na otázku, zda by se sem vrátili i po zákazu vstupu do coffee shopů odpovědělo 34 procent turistů, že si nejsou jistí a 11 procent, že určitě ne.

I když je prodávání marihuany v amsterdamských coffee shopech legální, samotná výroba drogy je v Nizozemsku protizákonná. V dopise adresovaném městské radě napsala starostka Halsema, že by chtěla docílit, aby byla marihuana menším lákadlem pro turisty a najít způsoby, díky kterým by byl trh transparentnější.

V roce 2020 byly též zvýšeny turistické daně a zavedené přísnější sankce vůči Airbnb ubytovaním.

Zdroj informací: lonelyplanet.com, zdroj fotografie: pixabay.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Pelipeckovní roadtrip po USA: 3. díl – New Orleans https://t.co/zIypwNP8fX2 dny dozadu
Jarní Menorca z Vídně od 1 016 Kč! Zažij to nejlepší z pláží i turistiky https://t.co/AgUIqTPre92 dny dozadu
Vilnius: Místo, které si chtěl Napoleon odnést na dlani do Paříže https://t.co/IlYR0Wlx3e2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Mallorca, Řím, Athény a další od 376 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T3 dny dozadu
Thajsko od 1. 2. opět spouští program Test & Go. Do Sandboxu přibyly další destinace https://t.co/JOkYIAod4O #koronavirus3 dny dozadu
Kam na sólo cestu v roce 2022? 13 tipů na TOP zážitky, když potřebuješ vyvětrat hlavu https://t.co/uZCSyGd1xm3 dny dozadu
Objev Mallorcu s akčními letenkami z Vídně nebo Prahy od 532 Kč https://t.co/DXYXHePgyI3 dny dozadu
Bangkok: 7 tipů, co navštívit v thajské metropoli https://t.co/ob32loLqXn3 dny dozadu
Z Vídně přímo do New Yorku s Austrian Airlines od skvělých 8 490 Kč https://t.co/uEqmtGomoQ3 dny dozadu
PECKA DNE: Ubytování v lázeňském městě Karlovy Vary se snídaní od 1 790 Kč https://t.co/ZQIVD9xO953 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru