Connect with us

Cestopisy

Zákaz marihuany? Coffee shopy v Amsterdamu jsou až příliš velkým lákadlem

Zákaz marihuany? Coffee shopy v Amsterdamu jsou až příliš velkým lákadlem

Amsterdam se neustále objevuje mezi TOP nejnavštěvovanějšími evropskými destinacemi. V roce 2018 město navštívilo až 19 milionů lidí. Turisté z celého světa sem jezdí za architekturou, projet se po kanálech i za nabitou kulturní scénou s množstvím galerií a muzeí nebo… ano, správně, Red Lights Districtem a marihuanou. To se ale již brzy zřejmě změní.

Reklama

Red Light District si už minulý rok vzala do parády starostka města, která plánuje kroky k omezení přístupu turistů ke zde pracujících ženám. Prvním opatřením je zrušení turistických prohlídek. Další velkou změnou v boji proti neúnosnému přívalu návštěvníků má být zamezení prodeje marihuany v coffee shopech.

Starostka Femke Halsema se v dotaznících ptala na vztah návštěvníků Amsterdamu ke coffee shopům. Dotazníky dostalo 100 lidí ve věku mezi 18 a 35 lety. Až 57 procent z nich se vyjádřilo, že právě coffee shopy jsou jejich motivací při rozhodování cestovat do hlavního nizozemského města. Na otázku, zda by se sem vrátili i po zákazu vstupu do coffee shopů odpovědělo 34 procent turistů, že si nejsou jistí a 11 procent, že určitě ne.

I když je prodávání marihuany v amsterdamských coffee shopech legální, samotná výroba drogy je v Nizozemsku protizákonná. V dopise adresovaném městské radě napsala starostka Halsema, že by chtěla docílit, aby byla marihuana menším lákadlem pro turisty a najít způsoby, díky kterým by byl trh transparentnější.

V roce 2020 byly též zvýšeny turistické daně a zavedené přísnější sankce vůči Airbnb ubytovaním.

Zdroj informací: lonelyplanet.com, zdroj fotografie: pixabay.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru