Connect with us
Pohodlí na pláži s pohovkou

Cestopisy

Co je to CouchSurfing a jaké výhody nabízí

Říká se, že cestování je jediný způsob, kterým se můžete za peníze duchovně obohatit. Pokud s tím souhlasíte a jste rádi, když těch financí na cestování utratíte co nejméně, zatímco zážitků získáte o to víc, přečtěte si tento článek. Dozvíte se o možnosti CouchSurfingu a jaké výhody tato forma cestování nabízí.

Reklama

Ušetřené peníze na dovolenou

Co je to CouchSurfing a jaké výhody nabízí

 

Konečně existuje služba, která z milovníků cestování vytváří komunitu. V podstatě je založena na dvou principech. Objevovat a pomáhat objevit. Pokud se rozhodnete stát CouchSurferem můžete využít dvě cesty. Buď se stanete tím, kdo vycestuje a ubytuje se u některého z CouchSurfera, nebo se stanete tím, kdo u sebe doma jednoho či dva z nich přivítá. CouchSurfing organizuje svoje vlastní události v přibližně 200 000 městech světa, kde se stále něco děje.

Lidé pronajímající místo ve svém bytě

První krok – zaregistrujte se

 

Vytvořte si svůj couchsurferský profil, který bude obsahovat všechny důležité informace o vás. Váš životní styl, vaše povolání, teda všechno to, co považujete za důležité. Nejlepší bude, když si svůj profil vyplníte co nejpodrobněji. Takto se totiž snadněji spojíte s lidmi, kteří přicházejí do vašeho města na couchsurferskou událost nebo s těmi, které budete hostit. Ve svém profilu uveďte, zda chcete být tím, kdo hosty přivítá u sebe doma nebo tím, kdo sám někam vycestuje. Nezapomeňte přihodit nějaké vaše fotografie. Samozřejmostí je možnost využít CouchSurfing  jako host i hostitel.

Žena u stolu pracující na notebooku

Objevujte i své město

 

Získejte kontakty s těmi couchsurfery, kteří už mají vícero zkušeností. To je nejlepší způsob, jak přijít této službě na kloub. V mnohých městech se tito cestovatelé setkávají každý týden v nějakém baru nebo kavárně na posezení. Stačí si na oficiální stránce vyhledat svoje město a myškou objevit naplánované události.

Polečná snídaně díky couchsurfingu

Dobrodružství může začít

 

Pokud jste si zvolili svoji cestovatelskou destinaci nebo dokonce několik, vaše plánování může začít. Podívejte se na profily lidí a nezapomeňte na reference. Nejlepší je vyhlédnout si několik potencionálních hostitelů a rozeslat žádosti s daty vašeho plánovaného pobytu. Opravdu je lepší odeslat jich hned několik, abyste měli jistotu, že budou hostitelé k dispozici. Obohaťte vaši zprávu o něco osobního, proč se chcete potkat, proč jste si vybrali právě jejich profil.

 

Staňte se hostitelem

 

Pokud jste služeb CouchSurfingu již několikrát využili, zvažte nabídku vlastního příbytku. Ve svém profilu si můžete změnit svůj status hostitele kdykoliv. Nabídnout nebo nenabídnout své obydlí pro jiné cestovatele je opravdu jen na vás. Pokud se na to ale zatím necítíte, jistě se do toho nenuťte. Případná návštěva cizinců by mohla být nepříjemnou zkušeností jak pro vás, tak pro ně.

Večírek u hostitele

Chceš víc takových cestovatelských článků?

Stačí nás sledovat na Facebooku.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru