Connect with us
Čína

Novinky

Čína již při vstupu nevyžaduje negativní PCR test, stačí antigenní

Čína již při vstupu nevyžaduje negativní PCR test, stačí antigenní

S platností od 29. dubna 2023 již není nutné se před cestou do Číny prokazovat negativním PCR testem. Turistům nově stačí rychlý antigenní test, píše New York Times.

Reklama

Společně s antigenním testem musí cestovatelé doložit zdravotní formulář, jehož vyplnění bylo povinné i dříve.

Čína se opět plně otevřela zahraničním návštěvníkům, včetně turistů, po třech letech pandemických hraničních omezení. 15. března 2023 země plně obnovila vydávání všech kategorií víz pro cizince. Uvolnila rovněž pravidla tranzitu a našinci opět cestují přes Čínu do oblíbených destinací jihovýchodní Asie.

Co se týče leteckého tranzitu přes Čínu, je povolen bez omezení. Informaci nám potvrdily aerolinky Air China i Velvyslanectví Čínské lidové republiky. Podmínky tranzitu každopádně doporučujeme před cestou ověřit ještě u konkrétní letecké společnosti.

Čína se otevřela po letech těžkého lockdownu

Cestující, kteří mají víceletá víza vydaná před 28. březnem 2020 – datem, kdy Čína uzavřela své hranice pro většinu zahraničních návštěvníků ve snaze udržet covid-19 mimo zemi – je mohou používat, dokud jejich platnost nevyprší, uvádí se v prohlášení.

Čínské úřady nedávno vyhlásily velké a rozhodující vítězství v boji proti pandemii koronaviru. Ta zemi zachvátila po náhlém uvolnění politiky Pekingu „nulového výskytu covidu“ koncem loňského roku.

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru