Connect with us
Placení

Tipy

Ušetři s mKartou Svět: výběry zdarma, výhodné kurzy a až 10 % zpět za platby mobilem v zahraničí

Ušetři s mKartou Svět: výběry zdarma, výhodné kurzy a až 10 % zpět za platby mobilem v zahraničí

Kolik budu potřebovat hotovosti? Bude se dát platit kartou nebo musím vybírat z bankomatu? Jak vysoký je poplatek za výběr? Bez těchto a spousty dalších podobných otázek se před vycestováním do zahraničí zkrátka neobejdeme. Jestli se vždy bojíš, jak ti kurzy a platby v cizí měně zahýbou s rozpočtem na dovolenou či jinou cestu, mBank pro tebe má řešení. Myslí totiž na nás, milovníky cestování a dobrodruhy, pro které vytvořila výhodnou mKartu Svět. A aby toho nebylo málo, na léto si připravila super akci – až do konce září ti vrátí až 10 % z plateb mobilem s mKartou Svět v zahraničí, a to až do výše 2 000 Kč.

Reklama

Proč je mKarta Svět tou nejlepší volbou?

Za tu dobu, co jezdíme po světě, jsme už přišli na spoustu vychytávek a jednou z nich je právě i mKarta Svět. Jestli ti tento produkt nic neříká, sepsali jsme několik našich poznatků. A jestli už u mBank máš založené mKonto, tak bys měl/a vědět, že 10% cash back za platby v zahraničí platí i pro tebe.

1. Žádné zbytečné poplatky

Možná se budeš divit, ale za mKonto s mKartou Svět ti banka nenaúčtuje žádné poplatky. Ano, to znamená, že to máš zdarma.

O kartu požádáš a nemusíš na ni ani čekat. Přidáš si ji do Google Pay nebo Apple Pay a v mobilu s ní můžeš platit hned.

Placení

2. Výběry zdarma

Pokud z bankomatu vybereš částku 1 500 Kč a vyšší (případně ekvivalent v cizí měně), ze strany mBank to máš zase bez poplatku. Platí to jak na bankomaty doma, tak v zahraničí. Výběr nižšího obnosu je spojen s poplatkem, který odpovídá aktuálně platnému sazebníku.

☝️ Dej si ale pozor na samotné bankomaty! Jejich provozovatelé totiž mohou nastavit vlastní dodatečný poplatek za výběr hotovosti těm, kteří nejsou jejich klienty a chtějí bankomat využít. Takový poplatek se pak naúčtuje, když bankomat rozpozná kartu vydanou v jiné zemi. Každopádně většinou tě o tom informují na obrazovce bankomatu ještě před potvrzením výběru. Když se tak stane, poohlédni se po jiném bankomatu nebo zaplať bezhotovostně kartou, telefonem nebo hodinkami.

Bankomat

3. Skvělé kurzy

Snad úplně nejlepší jsou kurzy, díky kterým můžeš platit výhodně v cizině, ale třeba i na zahraničních e-shopech. Ptáš se, jak je to možné? Většina bank totiž při převodu měn uplatňuje vlastní kurzovní lístky. To jinými slovy znamená, že ke středovému kurzu obvykle připočítají nějaká procenta navíc (tzv. kurzovou marži). mBank tuhle marži ale snížila na minimum a ty si tak za ušetřené peníze můžeš v zahraničí povolit opasky.

☝️ Další věcí, na kterou je třeba si ještě dát pozor, je služba Dynamic Currency Conversion (DCC). Jde o případy, kdy se tě bankomat nebo terminál zeptá, jestli chceš platit v místní měně nebo v korunách. Za touto službou stojí provozovatel daného bankomatu nebo terminálu, který spoléhá na to, že si vybereš právě koruny. Pokud si ale zvolíš jinou než místní měnu, transakce se převede podle směnného kurzu, který stanovuje poskytovatel zařízení a který určitě nebude výhodný. Rada tedy zní: vybrat si v takovém případě měnu té země, ve které zrovna jsi, protože se částka přepočítá kurzem tvojí banky, tedy mBank.

Plať v zahraničí mobilem a získej až 10 % zpět

Jak jsme již naznačili v úvodu, mBank si pro své nové i stávající klienty připravila parádní letní akci. Ze všech plateb mobilem mKartou Svět v zahraničí provedených do 30. září 2022 ti vrátí až 10 %, a to až do výše 2 000 Kč.

Jaké jsou podmínky?

  • Nový klient – stačí si založit účet a zaplatit mobilem mKartou Svět v zahraničí
  • Současný klient – pro zapojení do akce vyplní formulář a rovněž stačí zaplatit mobilem mKartou Svět v zahraničí

Terminál

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.2/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru