Connect with us
Slovinsko

Koronavirus

Cestování do Slovinska: nutný test, očkování nebo imunita

Cestování do Slovinska: nutný test, očkování nebo imunita

Slovinsko momentálně rozděluje země podle barev a rizikovosti a podle toho stanovuje podmínky vstupu. Konkrétně cestující z České republiky, která je na tzv. zeleném seznamu, se při příjezdu nemusí prokazovat žádným důkazem o bezinfekčnosti či nastoupit karanténu. To se ale od 15. července 2021 mění, neboť Slovinsko zavede nová pravidla, podle nichž bude nutné se bez ohledu na zemi prokázat potvrzením o očkování či překonání COVID-19 nebo negativním PCR/antigenním testem.

Reklama

Jaké podmínky platí od 15. července

Slovinsko s platností od 15. července ruší barevné seznamy jednotlivých zemí a zavádí jednotná pravidla vstupu. Aby se cestující vyhnuli karanténě, nově se tak budou muset prokázat jedním z níže uvedených dokumentů.

 1. Negativní výsledek testu – může se jednat o PCR test, ne starší 72 hodin od odběru, nebo antigenní test, ne starší 48 hodin od odběru
 2. Potvrzení o překonání COVID-19 – může být doloženo pozitivním výsledkem testu, který je starší než 10 dní od odběru a současně není starší než 6 měsíců, nebo lékařským potvrzením o prodělání koronaviru
 3. Potvrzení o očkování proti COVID-19
  • Vakcína Comirnaty od Pfizer/BioNTech – alespoň 7 dní od aplikace druhé dávky
  • Vakcína Moderna – alespoň 14 dní od aplikace druhé dávky
  • Přípravek Vaxzevria od AstraZeneca – alespoň 21 dní od aplikace první dávky
  • Vakcína Janssen od Johnson and Johnson/Janssen-Cilag – alespoň 14 dní od aplikace první dávky
  • Vakcína Covishield od Serum Institute of India/AstraZeneca – alespoň 21 dní od aplikace první dávky
  • Vakcína Sputnik V od Russia’s Gamaleya National Centre – alespoň 14 dní od aplikace druhé dávky
  • Vakcína CoronaVac od Sinovac Biotech – alespoň 14 dní od aplikace druhé dávky
  • Vakcína Sinopharm – alespoň 14 dní od aplikace druhé dávky
 4. Potvrzení o prodělání COVID-19 (pozitivní test nebo lékařské potvrzení) s tím, že osoba byla během 8 měsíců od prvních symptomů očkována alespoň jednou dávkou některé vakcíny.
 5. Evropský COVID certifikát – může být předložen v papírové nebo digitální podobě, musí obsahovat QR kód, který dokládá negativní test, očkování nebo překonání COVID-19 ( viz body 1, 2 a 3)
 6. COVID certifikát ze třetí země – rovněž v papírové nebo digitální podobě, musí obsahovat funkční QR kód
 7. Potvrzení o vakcinaci více druhy vakcín – podmínky najdete ZDE

V případě tranzitu je rovněž nutné předložit jedno z výše uvedených potvrzení. OVŠEM POZOR! Tomuto opatření je v současnosti udělena výjimka, jejíž platnost je prodloužena až do 19. 9. Do té doby není nutné se při tranzitu prokazovat dokumenty, pokud průjezd zemí proběhne v rozmezí 12 hodin.

Návštěvníci, kteří nepředloží ani jeden z výše uvedených dokumentů, musí po vstupu absolvovat 10denní karanténu a potvrzení o zajištění ubytování po dobu karantény ve Slovinsku.

Slovinsko

Pravidla platná do půlnoci 14. července

Slovinsko po vás v současné chvíli při překročení hranic žádné doklady týkající se bezinfekčnosti nevyžaduje. Není nutné disponovat při příjezdu ani testem na COVID-19, ani potvrzením o překonání nemoci nebo očkování.

Stejné podmínky platí i pro tranzit. Ten je rovněž umožněn bez nutnosti nastoupit do karantény a povinnosti předkládat zmíněná potvrzení o bezinfekčnosti.

Ovšem ve chvíli, kdy přijedete do hotelu, do restaurace či na další veřejná místa, již musíte disponovat výsledkem PCR testu na COVID-19 (ne starším 72 hodin od odběru) nebo antigenního testu (ne starším 48 hodin od odběru), případně potvrzením o prodělání COVID-19 v uplynulých 6 měsících či potvrzením o očkování.

Stejně tak musíte být na vyžádání schopni doložit, že jste se v posledních 5 dnech nevyskytovali jinde, než v zemi, která je Slovinskem považována za zelenou. Slovinské úřady, bohužel, ale přesně nestanovily jak. Českými úřady je doporučováno ponechat si například účtenky z restaurací a obchodů.

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru