Connect with us
Vietnam, Phu Quoc

Koronavirus

Vietnam chce již příští měsíc otevřít turistům ostrov Phu Quoc

Vietnam chce již příští měsíc otevřít turistům ostrov Phu Quoc

Vietnam plánuje opět otevřít ostrov Phu Quoc zahraničním turistům, a to od příštího měsíce, hlásí tamní úřady. Země chce oživit ekonomiku, která kvůli lockdownu trpí. Ostrov leží 10 kilometrů od pobřeží Kambodže. Otevřít by se zatím měl zkušebně na 6 měsíců.

Reklama

Aktuálně je Vietnam uzavřen pro všechny návštěvníky kromě vracejících se obyvatel a investorů. Ke vstupu na ostrov Phu Quoc budou turisté potřebovat doklad o očkování a negativní test na koronavirus, píše CNN. Na ostrov se budou moci dopravit charterovými nebo komerčními lety.

Turismus se ve Vietnamu propadl z 18 milionů návštěvníků v roce 2019 na 3,8 milionu v roce 2020. Země chce před otevřením očkovat všechny obyvatele ostrova Phu Quoc, přičemž ministr cestovního ruchu prohlásil, že destinace neměla žádné případy komunitního šíření koronaviru.

Plně očkovaným turistům se již otevřelo i sousedící Thajsko, včetně oblíbeného ostrova Phuket, kde očkovali 70 procent populace.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Madeira – ostrov květin a věčného jara! Leť z Prahy od 3 890 Kč https://t.co/kPdjtOW0PC18 hodinami dozadu
Island: Ze západu na východ, ze severu na jih i středem země https://t.co/5QNUmO0LQZ19 hodinami dozadu
Black Friday festival letenek od 319 Kč! https://t.co/uQoaVlzhKB20 hodinami dozadu
PECKA DNE: Zimní pohádka ve 4* hotelu u jezera Bled od 4 990 Kč https://t.co/mVzjfd9SNs20 hodinami dozadu
Cestování do Portugalska: od 1. 12. bude ke vstupu nutný negativní test https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus22 hodinami dozadu
Všechny letenky Emirates jsou flexibilní, bezplatné pojištění na COVID platí opět až do odvolání! https://t.co/1IlJybMp1O #koronavirus23 hodinami dozadu
Jamajka zrušila karanténu pro očkované, ke vstupu je nutný negativní test https://t.co/kAfjqUlLlk #koronavirus23 hodinami dozadu
Peckový New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
9 důvodů, proč letět do New Yorku se Singapore Airlines za 10 590 Kč https://t.co/HTgsSfk1Az1 dnem dozadu
Zažij polární záři na Islandu. Letenky z Vídně nyní od 1099 Kč https://t.co/QUvBhY9SwS1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru