Connect with us
Vietnam, Phu Quoc

Koronavirus

Vietnam chce již příští měsíc otevřít turistům ostrov Phu Quoc

Vietnam chce již příští měsíc otevřít turistům ostrov Phu Quoc

Vietnam plánuje opět otevřít ostrov Phu Quoc zahraničním turistům, a to od příštího měsíce, hlásí tamní úřady. Země chce oživit ekonomiku, která kvůli lockdownu trpí. Ostrov leží 10 kilometrů od pobřeží Kambodže. Otevřít by se zatím měl zkušebně na 6 měsíců.

Reklama

Aktuálně je Vietnam uzavřen pro všechny návštěvníky kromě vracejících se obyvatel a investorů. Ke vstupu na ostrov Phu Quoc budou turisté potřebovat doklad o očkování a negativní test na koronavirus, píše CNN. Na ostrov se budou moci dopravit charterovými nebo komerčními lety.

Turismus se ve Vietnamu propadl z 18 milionů návštěvníků v roce 2019 na 3,8 milionu v roce 2020. Země chce před otevřením očkovat všechny obyvatele ostrova Phu Quoc, přičemž ministr cestovního ruchu prohlásil, že destinace neměla žádné případy komunitního šíření koronaviru.

Plně očkovaným turistům se již otevřelo i sousedící Thajsko, včetně oblíbeného ostrova Phuket, kde očkovali 70 procent populace.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

PECKA DNE: 5* Dubaj s polopenzí na ostrově Palm Jumeirah od 26 890 Kč https://t.co/eRX7XWNrOd18 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších tatranských túr s dětmi i bez nich https://t.co/XdHL19vUKX19 hodinami dozadu
Mauricius 1. října ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování https://t.co/hSTauB25Z8 #novinky19 hodinami dozadu
Podzimní Mallorca? Leť z Vídně nebo Prahy už od 527 Kč https://t.co/DXYXHexFa823 hodinami dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT7 #letenky24 hodinami dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT724 hodinami dozadu
TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou https://t.co/y3LEZTK4be2 dny dozadu
7 úžasných míst na Azorech, která stojí za to! Letenky za 3 490 Kč https://t.co/ZOnN17bGpa2 dny dozadu
Anglie chce sjednotit systém cestování. Očkovaní turisté nebudou potřebovat test před příjezdem https://t.co/AGNkZ1v50s #evropa2 dny dozadu
Anglie chce sjednotit systém cestování. Očkovaní turisté nebudou potřebovat test před příjezdem https://t.co/AGNkZ1v50s #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru