Connect with us
Vietnam, Phu Quoc

Koronavirus

Vietnam chce již příští měsíc otevřít turistům ostrov Phu Quoc

Vietnam chce již příští měsíc otevřít turistům ostrov Phu Quoc

Vietnam plánuje opět otevřít ostrov Phu Quoc zahraničním turistům, a to od příštího měsíce, hlásí tamní úřady. Země chce oživit ekonomiku, která kvůli lockdownu trpí. Ostrov leží 10 kilometrů od pobřeží Kambodže. Otevřít by se zatím měl zkušebně na 6 měsíců.

Reklama

Aktuálně je Vietnam uzavřen pro všechny návštěvníky kromě vracejících se obyvatel a investorů. Ke vstupu na ostrov Phu Quoc budou turisté potřebovat doklad o očkování a negativní test na koronavirus, píše CNN. Na ostrov se budou moci dopravit charterovými nebo komerčními lety.

Turismus se ve Vietnamu propadl z 18 milionů návštěvníků v roce 2019 na 3,8 milionu v roce 2020. Země chce před otevřením očkovat všechny obyvatele ostrova Phu Quoc, přičemž ministr cestovního ruchu prohlásil, že destinace neměla žádné případy komunitního šíření koronaviru.

Plně očkovaným turistům se již otevřelo i sousedící Thajsko, včetně oblíbeného ostrova Phuket, kde očkovali 70 procent populace.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru