Connect with us
Podmořské muzeum u ostrovů Isla Mujeres a Punta Nizuc - MUSA

Amerika

Jedinečné podmořské muzeum v Mexiku!

Jedinečné podmořské muzeum v Mexiku!

Věřte tomu nebo ne, když může být podmořské vinařství v Chorvatsku, může být i podmořské muzeum v Mexiku. V roce 2009 bylo ve vodách v oblasti Cancúnu a ostrovů Isla Mujeres a Punta Nizuc vytvořeno unikátní muzeum moderního umění, nazvané MUSA (Museo Subacuático de Arte).

Hlavním tvůrcem vystavovaných děl je britský sochař Jason deCaires Taylor. Primárním úmyslem bylo vytvořit umělý podmořský biotop, který přiláká korálový a jiný mořský život, aby obnovil útesovou strukturu v místních vodách. Zároveň to má demonstrovat interakci mezi uměním a vědou zabývající se životním prostředím. Je krásné si uvědomit, že umění může reálně pomoct zachránit moře.

Muzeum můžete navštívit hned několika způsoby. Bezpečnější, ale za to určitě méně dobrodružná je prohlídka skrz skleněné dno jedné ze speciálně upravených lodí. Je to vhodné pro všechny věkové kategorie a prozkoumáte nejkrásnější podmořský svět v rámci poloostrovu Yucatan, aniž byste si smočili jedinou nitku. Pokud máte duši odvážlivce a platnou potápěčskou licenci, zatáhněte břicho a navlíkněte neopren. Prohlídnout si tyhle kamenné nádhery zblízka musí být totiž neskutečný zážitek.

Akční letenky do Cancúnu

V případě, že jste slabí na záda a bojíte se kyslíkových bomb, je tu i verze jít pouze šnorchlovat, například k těm snadněji dostupným pokladům. Můžete si zaplatit celou tour, která trvá zhruba 4 hodiny a kde se o vás pěkně postarají. Zaplatíte za to v přepočtu přibližně 1300 Kč, což je v tomto případě za hubičku. Přiznejme si, častokrát víc vysolíme za jeden páteční večer, tak proč to tentokrát nedat na něco poetičtějšího? Zážitky u vás určitě zůstanou déle než ranní opice. Naštěstí.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

POBYT DNE: 5* Maledivy na týden s polopenzí a přímým letem od 33 684 Kč https://t.co/OT0eNUAYsQ6 hodinami dozadu
17 pohádkových vánočních trhů v Evropě, které můžeš letos navštívit https://t.co/iXVXsPG0Xr #novinky8 hodinami dozadu
Výprodej letenek s Pegasus: Turecko, Egypt, Omán a další od 2 690 Kč https://t.co/BiSMFxtfiJ8 hodinami dozadu
10 zážitků, které si na Gran Canarii nemůžeš nechat ujít https://t.co/RtfmOOcmKo #evropa16 hodinami dozadu
10 zážitků, které si na Gran Canarii nemůžeš nechat ujít https://t.co/RtfmOOcmKo16 hodinami dozadu
POBYT DNE: 4* letecký pobyt v Římě se snídaní + program s průvodcem od 13 990 Kč https://t.co/aE91kYsqJT1 dnem dozadu
Mikulášská nadílka je tady! Zadej kód a získej slevu na pobyty na Slovensku https://t.co/SBY7zp8c9z1 dnem dozadu
Hurá do Emirátů! Abú Dhabí nebo Dubaj z Prahy v top sezóně od 7 490 Kč https://t.co/U0GE9BD38G1 dnem dozadu
Tunisko 1. prosince zrušilo veškerá vstupní opatření https://t.co/1fmdzWt7xg #koronavirus2 dny dozadu
S China Airlines do exotiky o 15% levněji: Filipíny, Thajsko, Bali a další od 15 990 Kč https://t.co/nVIj9kw1Xb2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru