Connect with us
Podmořské muzeum u ostrovů Isla Mujeres a Punta Nizuc - MUSA

Amerika

Jedinečné podmořské muzeum v Mexiku!

Jedinečné podmořské muzeum v Mexiku!

Věřte tomu nebo ne, když může být podmořské vinařství v Chorvatsku, může být i podmořské muzeum v Mexiku. V roce 2009 bylo ve vodách v oblasti Cancúnu a ostrovů Isla Mujeres a Punta Nizuc vytvořeno unikátní muzeum moderního umění, nazvané MUSA (Museo Subacuático de Arte).

Reklama

Hlavním tvůrcem vystavovaných děl je britský sochař Jason deCaires Taylor. Primárním úmyslem bylo vytvořit umělý podmořský biotop, který přiláká korálový a jiný mořský život, aby obnovil útesovou strukturu v místních vodách. Zároveň to má demonstrovat interakci mezi uměním a vědou zabývající se životním prostředím. Je krásné si uvědomit, že umění může reálně pomoct zachránit moře.

Muzeum můžete navštívit hned několika způsoby. Bezpečnější, ale za to určitě méně dobrodružná je prohlídka skrz skleněné dno jedné ze speciálně upravených lodí. Je to vhodné pro všechny věkové kategorie a prozkoumáte nejkrásnější podmořský svět v rámci poloostrovu Yucatan, aniž byste si smočili jedinou nitku. Pokud máte duši odvážlivce a platnou potápěčskou licenci, zatáhněte břicho a navlíkněte neopren. Prohlídnout si tyhle kamenné nádhery zblízka musí být totiž neskutečný zážitek.

Akční letenky do Cancúnu

V případě, že jste slabí na záda a bojíte se kyslíkových bomb, je tu i verze jít pouze šnorchlovat, například k těm snadněji dostupným pokladům. Můžete si zaplatit celou tour, která trvá zhruba 4 hodiny a kde se o vás pěkně postarají. Zaplatíte za to v přepočtu přibližně 1300 Kč, což je v tomto případě za hubičku. Přiznejme si, častokrát víc vysolíme za jeden páteční večer, tak proč to tentokrát nedat na něco poetičtějšího? Zážitky u vás určitě zůstanou déle než ranní opice. Naštěstí.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Exkluzivní nabídka od Pelikána je zpět! Mauricius z Prahy za 11 990 Kč https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
Pelipeckovní roadtrip po USA: 2. díl – Nashville https://t.co/d8eN8NDcsN2 dny dozadu
La Gomera: Neobjevený kout Kanárských ostrovů s vlastním jazykem a deštným lesem https://t.co/frW10wshcd2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Guk37D #novinky2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Gu2rJ3 #novinky2 dny dozadu
Novoroční výprodej letenek již od 255 Kč pokračuje! https://t.co/SJPdknGR942 dny dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq3 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovFYwO #novinky3 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovGwmm #novinky3 dny dozadu
Revolut: výběry z bankomatu ZDARMA, výhodné kurzy v zahraničí (recenze + vstupní BONUS od Pelikána) https://t.co/gSgNI2MeyN3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru