Connect with us
Podmořské muzeum u ostrovů Isla Mujeres a Punta Nizuc - MUSA

Amerika

Jedinečné podmořské muzeum v Mexiku!

Jedinečné podmořské muzeum v Mexiku!

Věřte tomu nebo ne, když může být podmořské vinařství v Chorvatsku, může být i podmořské muzeum v Mexiku. V roce 2009 bylo ve vodách v oblasti Cancúnu a ostrovů Isla Mujeres a Punta Nizuc vytvořeno unikátní muzeum moderního umění, nazvané MUSA (Museo Subacuático de Arte).

Reklama

Hlavním tvůrcem vystavovaných děl je britský sochař Jason deCaires Taylor. Primárním úmyslem bylo vytvořit umělý podmořský biotop, který přiláká korálový a jiný mořský život, aby obnovil útesovou strukturu v místních vodách. Zároveň to má demonstrovat interakci mezi uměním a vědou zabývající se životním prostředím. Je krásné si uvědomit, že umění může reálně pomoct zachránit moře.

Muzeum můžete navštívit hned několika způsoby. Bezpečnější, ale za to určitě méně dobrodružná je prohlídka skrz skleněné dno jedné ze speciálně upravených lodí. Je to vhodné pro všechny věkové kategorie a prozkoumáte nejkrásnější podmořský svět v rámci poloostrovu Yucatan, aniž byste si smočili jedinou nitku. Pokud máte duši odvážlivce a platnou potápěčskou licenci, zatáhněte břicho a navlíkněte neopren. Prohlídnout si tyhle kamenné nádhery zblízka musí být totiž neskutečný zážitek.

Akční letenky do Cancúnu

V případě, že jste slabí na záda a bojíte se kyslíkových bomb, je tu i verze jít pouze šnorchlovat, například k těm snadněji dostupným pokladům. Můžete si zaplatit celou tour, která trvá zhruba 4 hodiny a kde se o vás pěkně postarají. Zaplatíte za to v přepočtu přibližně 1300 Kč, což je v tomto případě za hubičku. Přiznejme si, častokrát víc vysolíme za jeden páteční večer, tak proč to tentokrát nedat na něco poetičtějšího? Zážitky u vás určitě zůstanou déle než ranní opice. Naštěstí.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Austrálie chce nastartovat COVID pasy a otevřít hranice možná už během Vánoc https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus31 minutami dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně už od 4 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo2 hodinami dozadu
Rozlousknuto! Jak do Thajska během pandemie ve 4 krocích https://t.co/Ue49Oq5Yrk3 hodinami dozadu
PECKA DNE: 5* Dubaj s polopenzí na ostrově Palm Jumeirah od 26 890 Kč https://t.co/eRX7XWNrOd21 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších tatranských túr s dětmi i bez nich https://t.co/XdHL19vUKX22 hodinami dozadu
Mauricius 1. října ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování https://t.co/hSTauB25Z8 #novinky22 hodinami dozadu
Podzimní Mallorca? Leť z Vídně nebo Prahy už od 527 Kč https://t.co/DXYXHexFa81 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT7 #letenky1 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT71 dnem dozadu
TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou https://t.co/y3LEZTK4be2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru