Connect with us
Kolo v Amsterdamu, Nizozemsko

Evropa

Cestování do Nizozemska: Bez testu a karantény

Cestování do Nizozemska: Bez testu a karantény

Nizozemsko zařadilo dnes (10. června 2021) Česko do tzv. bezpečných zemí. Přijíždějící turisté tedy nemusí při vstupu do Nizozemska již předkládat výsledek testu na COVID-19, ani nastoupit karanténu. To platí i v případě tranzitu. Všichni cestující musí před příletem a odletem ze země jen vyplnit zdravotní prohlášení ke COVID-19. Informovalo o tom Velvyslanectví České republiky v Amsterdamu. Nizozemsko se přidalo tak k „rodince“ evropských zemí, které nám po dlouhé přestávce zase umožňují volný vstup. Mezi ně v současnosti patří i Švýcarsko a Rumunsko.

Reklama

Cestující, kteří přes Nizozemsko pouze tranzitují také nemusí mít u sebe výsledek testu. Ti, kteří tranzitují letecky ovšem stále musí dodržovat určitá pravidla:

  1. Nesmí opustit mezinárodní tranzitní zónu letišť
  2. V prostorách letiště musí nosit roušku

+ Je doporučováno mít s sebou platební kartu, obchody již nemusí přijímat hotovost.

Před příletem a odletem ze země je potřeba vyplnit zmiňované zdravotní prohlášení ke COVID-19. U mnoha aerolinií je možné tento formulář vyplnit i online při check-inu.

Tulipány na mostě v Amsterdamu.

Návrat do Česka

V současnosti patří Nizozemsko podle cestovatelského semaforu mezi červené země 🔴, tedy s vysokým rizikem nákazy. Platí pro něj tedy tyto podmínky (aktuální k datu 10. 6.):

Při návratu zpět do ČR je nutné se prokázat vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem. Současně je třeba splnit podmínky podle kategorie, do níž cestující spadá:

  • PŘEPRAVA DO ČR VEŘEJNOU DOPRAVOU – všichni cestující se musí už před cestou do Česka prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru. Následně je po návratu třeba do 5 dní v ČR absolvovat další test (tentokrát PCR, antigenní nestačí). Do obdržení negativního výsledku je nutná samoizolace.
  • PŘEPRAVA DO ČR JINOU NEŽ VEŘEJNOU DOPRAVOU  čeští občané, jejich rodinní příslušníci a cizinci s bydlištěm v ČR musí do 5 dní po příjezdu do České republiky absolvovat PCR test (pozor, antigenní test nestačí). Do obdržení negativního výsledku je nutná samoizolace.

Posledním opatřením je, že osoba musí 14 dní po příjezdu z červeného státu nosit všude mimo domov respirátor FFP2.

Karibská nizozemská území (Aruba, Curaçao a Sv. Martin) se řídí vlastními restrikcemi a je nutné si kontrolovat podmínky vstupu před každou cestou.

Akční letenky do Nizozemska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky21 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus22 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx22 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus24 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru