Connect with us
Kolo v Amsterdamu, Nizozemsko

Evropa

Cestování do Nizozemska: Bez testu a karantény

Cestování do Nizozemska: Bez testu a karantény

Nizozemsko zařadilo dnes (10. června 2021) Česko do tzv. bezpečných zemí. Přijíždějící turisté tedy nemusí při vstupu do Nizozemska již předkládat výsledek testu na COVID-19, ani nastoupit karanténu. To platí i v případě tranzitu. Všichni cestující musí před příletem a odletem ze země jen vyplnit zdravotní prohlášení ke COVID-19. Informovalo o tom Velvyslanectví České republiky v Amsterdamu. Nizozemsko se přidalo tak k „rodince“ evropských zemí, které nám po dlouhé přestávce zase umožňují volný vstup. Mezi ně v současnosti patří i Švýcarsko a Rumunsko.

Reklama

Cestující, kteří přes Nizozemsko pouze tranzitují také nemusí mít u sebe výsledek testu. Ti, kteří tranzitují letecky ovšem stále musí dodržovat určitá pravidla:

  1. Nesmí opustit mezinárodní tranzitní zónu letišť
  2. V prostorách letiště musí nosit roušku

+ Je doporučováno mít s sebou platební kartu, obchody již nemusí přijímat hotovost.

Před příletem a odletem ze země je potřeba vyplnit zmiňované zdravotní prohlášení ke COVID-19. U mnoha aerolinií je možné tento formulář vyplnit i online při check-inu.

Tulipány na mostě v Amsterdamu.

Návrat do Česka

V současnosti patří Nizozemsko podle cestovatelského semaforu mezi oranžové země, tedy se středínm rizikem nákazy. Podmínky najdeš ZDE.

Karibská nizozemská území (Aruba, Curaçao a Sv. Martin) se řídí vlastními restrikcemi a je nutné si kontrolovat podmínky vstupu před každou cestou.

Akční letenky do Nizozemska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus9 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus12 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g12 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN15 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky16 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus17 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru