Connect with us

Evropa

Zkus v létě belgický Brusel! Letenky z Prahy od 408 Kč

Zkus v létě belgický Brusel! Letenky z Prahy od 408 Kč

Město Brusel bývá turisty mírně opomíjeno, což je vysloveně škoda. Proti blízké Paříži nebo Londýnu je totiž intimnější a dá se říci, že i vřelejší a krásných míst tu najdete habaděj. Vždyť co všechno nabízí? Skvostnou architekturu, muzea (která mimochodem skrývají jedny z nejcennějších uměleckých evropských sbírek), a jistě se ti vybaví i slavné belgické pralinky a čokoláda. A pokud tě toto vše ve škole minulo, minimálně si s Belgií spojuješ osobu slavného detektiva Hercula Poirota.

Reklama

S Ryanair jej můžeš navštívit za příjemné peníze v červnu, ale ani v červenci nejsou zlé ceny ;-). Leť z Prahy – pohodlně přímým letem. Ale raději rychle, u takových letenek se cena může každou chvíli změnit.

 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Červen 2021
 • Termín? Příklad 23. – 27. června 2021 (Podívej se na kalendář)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
Levné letenky Brusel, z Prahy léto

Brusel a doklady?

Belgie, a vlastně přímo Brusel, je sídlem parlamentu EÚ. Je tedy samozřejmě jejím členským státem a k cestování ti stačí pouze občanský průkaz, ale ani s cestovním pasem neuděláš chybu.

Podmínky vstupu do Belgie

Od 1. srpna je pro všechny cestující do Belgie povinné vyplnit formulář Public Health Passenger Locator Form (max. 48 hodin před příjezdem). Pokud tento formulář vyplníte, zpravidla odpadá nutnost nastoupení karantény či předložení testu. Pro návrat platí podmínky červených zemí.

Tradiční belgické wafle steer food

Brusel – co dělat, vidět i ochutnat

 • Začneme gastronomií – určitě ochutnej již zmiňované místní pralinky a čokoládu. Ale, co si s Bruselem asi ihned nespojíš je pivo. V Belgii je totiž až 261 pivovarů, které tu vyprodukují nad 1 500 druhů tohoto tekutého chleba (očividně nejen českého, ale i belgického) národa.
 • Jistě nemůžeš vynechat, a snad ani minout, náměstí Grand place, které se řadí mezi nejkrásnější světová náměstí vůbec.
 • Další, co tě asi nemine, je jedno z nejstarších nákupních center Galleries Royales St. Huber.
 • Zajdi se podívat na Atomium, které tu stojí od světové výstavy Expo 58. Dostaneš se k němu i hromadnou dopravou a je otevřeno 365 dní v roce. Užít si tu můžeš klidně i romantickou večeři v restauraci s panoramatickým výhledem, nebo jen samostatnou vyhlídku.
 • Mimochodem náš redaktor Pavel ti ve svém článku dokázal, že zde je umění opravdu na každém rohu!
 • A mnohem, mnohem víc atrakcí. Brusel je jich opravdu plný. Například věděl jsi, že se tu nachází i čínský pavilon?

Levné ubytování v Bruselu

Nezapomeň si prohlédnout naši nabídku pobytů v Bruselu – kde máš v ceně jak letenku, tak ubytování a leckdy i stravu. A pokud výhodné ubytování teprve hledáš, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

ovinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně). K nim Pelikán od 1. června 2021 přidává nové benefity. Kromě krytí stornopoplatků před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, Pelikán nově pokrývá i další náklady související s případnou nákazou koronaviru v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK16 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky17 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus17 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus17 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx17 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus19 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K22 hodinami dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l22 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru