Connect with us

Koronavirus

Roušky na palubě povinné, prázdná střední sedadla ne. EU schválila letecké standardy

Roušky na palubě povinné, prázdná střední sedadla ne. EU schválila letecké standardy

Země Evropské unie se včera dohodly na společných hygienických normách pro cestování letadlem, které mají pomoci omezit šíření nového koronaviru. Oznámil to německý ministr dopravy Andreas Scheuer. Mezi dohodnutými standardy je dodržování odstupu či nošení roušek v letadle i na letišti, prostřední sedadla v letadlech však nebudou muset zůstat neobsazená.

Reklama

„Jsem rád, že moji kolegové přijali německý návrh pro Evropu a že jsme se mohli shodnout na těchto jednotných standardech,“ uvedl Scheuer na Evropské konferenci o letectví.

Německé ministerstvo dopravy následně dodalo, že dohodu uzavřeli úředníci a že ji ještě musí formálně schválit ministři.

Dohodnutá opatření EU zahrnují:

 • požadavek zakrývat si ústa a nos pro cestující od šesti let
 • dodržovat doporučený odstup při bezpečnostních kontrolách a odbavení na letišti
 • v letadlech musí být zaručen i dostatek čerstvého vzduchu
 • všechny informace o nových pravidlech musí být k dispozici v několika jazycích
 • aerolinky rovněž budou moci obsadit i prostřední sedadla

Společné předpisy, na kterých se úředníci dohodli, splňují alespoň některé požadavky leteckých společností. Rozdílné standardy totiž způsobovaly zmatky pro cestující.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru