Connect with us

Letenky

Kolumbijská Bogota z Prahy s Turkish Airlines od 9 990 Kč!

Kolumbijská Bogota z Prahy s Turkish Airlines od 9 990 Kč!

Nádech evropského kolonialismu, horké počasí, káva, pralesy a usměvaví lidé – to vše je jihoamercká Kolumbie, jedna z ikon Latinské Ameriky. A pokud tě tento kout světa láká, máme pro tebe dobré zprávy. S Turkish Airlines si tam z Prahy zaletíš za příjemnou cenu, ve které máš zahrnuta hned dvě odbavená zavazadla do 23 kg. Cestou tam tě čeká jeden přestup v Istanbulu, na zpáteční se k němu přidá technický stop.

Reklama
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Turkish Airlines
 • Kdy? duben – prosinec (za 9 990 Kč), únor – březen (za 10 390 Kč)
 • Příklad? Termín 1. – 11. listopadu 2020 (za 9 990 Kč)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, malé příruční zavazadlo, 2x 23kg odbavené zavazadlo
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Kolumbie a cestovní doklady

Pro cestu potřebuješ jen platný cestovní pas, alespoň 6 měsíců po návratu ze země, s minimálně 3 volnými stránkami. Dále pak je nutné vézt s sebou:

 • dokumenty, prokazující finanční situaci pro aktivity, které tu hodláte vykonávat
 • zpáteční letenku (vždy)

Zároveň je obecně doporučováno se při cestování do Kolumbie zaregistrovat do databáze DROZD – „Dobrovolné registrace občanů při cestách do zahraničí“.

Kolumbie a očkování

Doporučená jsou zde základní cestovatelská očkování (proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a tetanu).

Bogota

Kolumbie – co dělat a zažít?

 • Naše redaktorka ji označila za nejpřitažlivější jihoamerickou zemi!
 • Předtím, než sem vycestuješ, do hlavního kolumbijského města, nezapomeň, že tohle město leží v nadmořské výšce 2 640 m. n. m., takže ti chvíli bude trvat, než si zvykneš. Vzduch je tu trochu řidší a může tě z něj bolet hlava. Často tu ale prší.
 • Na Bogotu údajně stačí jeden víkend. Můžeš se nechat vyvézt lanovkou na Monserrate. Projdi si část La Candelaría. Věnuj se kultuře a vědě třeba v Muzeu de Oro. A určitě navštiv známý Paloquemao Fruit Market – obrovské ovocné trhy. A najdeš tu i botanickou zahradu.

Kolumbie a levné ubytování

Hledáš výhodné ubytování? Ubytovat se můžeš přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

A krom toho i s portálem Airbnb.com. Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru