Connect with us

Letenky

Guam z Prahy do ledna příštího roku od 13 890 Kč

Guam z Prahy do ledna příštího roku od 13 890 Kč

Co tak navštívit tichomořský ostrov Guam? Sice stále nese pozůstatky 2. světové války, ale kdyby tu neprobíhaly velké bitvy, určitě by byl ostrov známý hlavně kvůli jeho přírodním krásám.

Reklama

Letíš z Prahy se dvěma přestupy v Amsterdamu a v Tchaj-Pej. V ceně letenky máte dvě příruční zavazadla 7kg + 2kg (pozor, u letenky za 14 790 Kč máte kapacitu pouze jednoho 7kg zavazadla), a navíc i 23kg odbavené zavazadlo.

 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost China Airlines
 • Kdy? Březen – leden 2021 (v souhrnu obou letenek)
 • Termín? Příklad 18. května – 9. června 2020
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo 7 + 2kg (u letenky od 14 790 Kč pouze 1ks 7kg příručního zavazadla), 23kg odbavené zavazadlo
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Guam a cestovní doklady

Na Guam vám, jako občanům ČR, stačí cestovní pas, platný alespoň 6 měsíců po dobu návratu z této země.

Guam a očkování

Guam je považován za bezpečnou zemi, kde vám jsou doporučena základní cestovatelská očkování (proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu). Dále si zkontrolujte platnost očkování proti záškrtu, tetanu, dětské obrně a spalničkám. Hodí se přibalit kvalitní repelent.

Guam – co vidět a zažít?

 • Guam má v sobě stále známky války. Klidně jdete po lese a najednou dělo z 2. světové války. Nejvíc ji budete vnímat v Pacific National Hitorical Park. Ostrov je plný stezek po opevněních a místech, na nichž se během této války bojovalo. I tak si ale užijete nádhernou přírodu.
 • Přírodu můžete obdivovat i na jedné z nejvyšších světových hor celého světa – hory Lamlam. Tedy, jednou z nejvyšších hor je v případě, že počítáme její výšku i s částí pod hladinou moře – zdvihá se totiž kdesi u Mariánského příkopu. Ovšem její nadmořská výška nepřesahuje půl kilometru. I tak je nejvyšší horou Guamu.
 • Místní velké akvárium Podmořský svět vám poskytne snadnou cestu k podmořskému životu, i bez namočení.
 • Nebo navštivte kokosový ostrov – jen pozor – není ideální na dlouhé polehávání v rámci několika dní. Vědci zjistili, že jeho pobřeží je plné škodlivých polychlorovaných bifenylů.

Guam a levné ubytování

Pokud hledáte výhodné ubytování, můžete jej rezervovat přímo přes Pelikána – máš vícero možností (viz níže). Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Co je to – oštěpek na lyžích v dřevěném domku? ZAKOPANÉ! https://t.co/hVopsBKGmp1 dnem dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb2 #letenky1 dnem dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb21 dnem dozadu
Kam na test na COVID-19? Vše o odběrových místech v ČR https://t.co/tSr66ZwJF5 #koronavirus1 dnem dozadu
Dej šanci Polsku! Dovolená v Zakopaném od 2 290 Kč https://t.co/yw5LFZMmgu2 dny dozadu
Bezpečné země cestovatelského semaforu: vše co je třeba vědět o vstupu a tranzitu https://t.co/j6uLo54JpG #koronavirus2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Krypta katedrály Notre Dame je první částí, kterou po požáru otevřeli návštěvníkům https://t.co/PVy4EI2q9B #novinky2 dny dozadu
Pobyt ve 4* hotelu s neomezeným vstupem do welness od 3 590 Kč https://t.co/f9PPKHNepn2 dny dozadu
Pro návrat z rizikové země nezapomeň vyplnit formulář (odkaz v článku) https://t.co/9ETCU1O2tw #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru