Connect with us

Koronavirus

Belgie vítá turisty a domácím rozdává poukazy

Belgie vítá turisty a domácím rozdává poukazy

Belgie se od poloviny června otevřela turistům z vybraných zemí. Belgická vláda navíc před týdnem oznámila řadu opatření, kterými chce podpořit domácí turismus. Mezi nová opatření patří například prodloužení rodičovské dovolené a poukaz v hodnotě 300 eur.

Reklama

Poukaz mohou zaměstnanci využít v restauracích, muzeích, divadlech a některých dalších sektorech. Součástí plánu byl i 10denní vlakový lístek, nicméně tento nápad byl zamítnut vlakovou společností kvůli zdravotním a bezpečnostním obavám.

Belgie byla koronavirem zasažena ve velké míře, v posledních týdnech se však případy nákazy snižují a vláda postupně zmírňuje nařízení. Fáze tři byla odstartována ještě 8. června, kdy většina kaváren, restaurací a barů mohla znovu otevřít své prostory. Požadována byla vzdálenost 1,5 metru mezi stoly. Turistické lodě se vrátily do kanálů v Bruggách, hotely začínají přijímat rezervace a od 15. června sem mohou cestovat turisté ze zemí Evropské unie, Velké Británie, Švýcarska, Norska, Islandu a Lichtenštejnska.

Belgie jde v šlépějích některých dalších zemí, které podporují turismus na domácí půdě. Například Japonsko uvažuje nad částečnou finanční podporou pro domácí turismus, Nový Zéland navrhl čtyřdenní pracovní týden a Švýcarsko by chtělo rovněž zavést poukazy pro domácí obyvatele.

Zdroj informací: Lonelyplanet.com

Mohlo by tě zajímat:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru