Connect with us

Koronavirus

Belgie vítá turisty a domácím rozdává poukazy

Belgie vítá turisty a domácím rozdává poukazy

Belgie se od poloviny června otevřela turistům z vybraných zemí. Belgická vláda navíc před týdnem oznámila řadu opatření, kterými chce podpořit domácí turismus. Mezi nová opatření patří například prodloužení rodičovské dovolené a poukaz v hodnotě 300 eur.

Reklama

Poukaz mohou zaměstnanci využít v restauracích, muzeích, divadlech a některých dalších sektorech. Součástí plánu byl i 10denní vlakový lístek, nicméně tento nápad byl zamítnut vlakovou společností kvůli zdravotním a bezpečnostním obavám.

Belgie byla koronavirem zasažena ve velké míře, v posledních týdnech se však případy nákazy snižují a vláda postupně zmírňuje nařízení. Fáze tři byla odstartována ještě 8. června, kdy většina kaváren, restaurací a barů mohla znovu otevřít své prostory. Požadována byla vzdálenost 1,5 metru mezi stoly. Turistické lodě se vrátily do kanálů v Bruggách, hotely začínají přijímat rezervace a od 15. června sem mohou cestovat turisté ze zemí Evropské unie, Velké Británie, Švýcarska, Norska, Islandu a Lichtenštejnska.

Belgie jde v šlépějích některých dalších zemí, které podporují turismus na domácí půdě. Například Japonsko uvažuje nad částečnou finanční podporou pro domácí turismus, Nový Zéland navrhl čtyřdenní pracovní týden a Švýcarsko by chtělo rovněž zavést poukazy pro domácí obyvatele.

Zdroj informací: Lonelyplanet.com

Mohlo by tě zajímat:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru