Connect with us
Orient express

Cestopisy

Luxusní cesta napříč Evropou: Orient Express přidal nové destinace

Luxusní cesta napříč Evropou: Orient Express přidal nové destinace

Legendární vlak Orient Express rozšiřuje v roce 2021 svou trať napříč Evropou. Vlak je známý romantickou atmosférou, která přenáší pasažéry do konce 19. století a samozřejmě, díky románu Agathy Christie, i do počátku století dvacátého.

Reklama

Na nové trase přibude 5 zastávek a 3 luxusní vozy. Na 17 nových renovovaných vozů Orient expressu se mohou těšit Řím, Florencie, Ženeva, Brusel a Amsterdam. Vlak se vrací na trasy minulosti, konkrétně do Říma a na novou cestu do Paříže, dále míří do Florencie, kolem italských jezer a švýcarských hor a do Francie. Pasažéři ve vlaku přenocují, v ceně je i večeře. Vybrat si mohou z několika tras, včetně možnosti přenocovat ve Villa San Michele ve Florencii či Castello di Casole v Toskánsku na cestě z Florencie do Paříže, uvádí Lonely Planet.

Interiér Orient expressu
Zdroj: Venice Simplon-Orient-Express

Trasa ze Ženevy vede slavným Brennerským průsmykem s krásnými výhledy na Alpy. Následně vlak projede romantickou Veronou a dále do svého cíle v Benátkách.

Orient Express má také tři nové vozy, pojmenované podle evropských měst, kterými projíždí – Vídeň, Praha a Budapešť. Každý z nich má svůj vlastní design, připomínající příslušné město. V „Praze“ nechybí zlaté odstíny a kubistické mozaiky. „Vídeň“ je vyzdobena v duchu císařské atmosféry hlavního rakouského města, se zlatými a smaragdovými barvami a klasickým designem s romantickými detaily. „Budapešť“ zase zachycuje esenci obou částí města, rozděleného řekou Dunaj, inspirovaná gotickou a osmanskou architekturou.

Zdroj: Venice Simplon-Orient-Express

Benátský Simplon-Orient-Express projíždí Evropou od března do listopadu a na výlet do Istanbulu vyráží jednou ročně. Aktuálně jsou ale březnové odjezdy vlaku ovlivněny koronavirem.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.7/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru