Connect with us
Panorama města Sydney v Austrálii

Koronavirus

Austrálie chce nastartovat COVID pasy a otevřít hranice možná už během Vánoc

Austrálie chce nastartovat COVID pasy a otevřít hranice možná už během Vánoc

V Austrálii se objevily zprávy od tamní vládě blízkého zdroje, že země zřejmě zruší zákaz cestování už v listopadu. To koresponduje i s nedávnými sděleními letecké společnosti Qantas, která plánuje v prosinci obnovit některé mezinárodní lety. Podle nejnovějšího prohlášení ministra obchodu a cestovního ruchu Dana Tehana by země chtěla otevřít hranice v období Vánoc. Vše závisí na rychlosti očkování a následného vydávání COVID pasů.

Reklama

Požadavek naočkovat alespoň 80 procent populace

Národní plán, jak přerušit lockdown a znovu se otevřít mezinárodnímu cestování, souvisí s požadavkem naočkovat minimálně 80 procent populace. Aktuálně se v Austrálii mohou očkovat všichni nad 16 let a míra proočkovanosti je 48,5 procent dospělých oběma vakcínami, píše Lonely Planet.

Tehan nedávno prohlásil, že by se očkovací COVID pasy měly nejdříve otestovat se zeměmi jako Singapur, Japonsko, Jižní Korea, Velká Británie, USA a tichomořské ostrovy. Během tohoto zkušebního období by se COVID pasy využily při diplomatických misích před tím, než by byly rozšířeny mezi veřejnost. Později po otevření hranic budou mít vstup umožněn plně očkovaní turisté. Podmínkou je očkování vakcínami od firmy Pfizer, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson. Australská vláda by v takovém případě chtěla místo povinné karantény v hotelích karanténu doma a zkrátit ji ze 14 dní na 7. Lidé by si přitom mohli vybrat, zda se budou izolovat doma s rodinou a přáteli nebo v libovolném ubytováni.

Pandemická situace se sice koncem léta v mnoha částech Austrálie zhoršila, ovšem s rychle postupujícím očkováním a zavedením digitálních pasů může dojít k otevření země pro turisty ještě letos.

Australská vláda má již déle v úmyslu povolit cestování do a z určitých nízkorizikových zemí Evropy i Nového Zélandu, USA či Singapuru. Cestovatelé budou muset být plně očkováni, pravděpodobně bude platit testovací režim a bude se prosazovat i několikadenní karanténa.

Sydney v Austrálii

Australské hranice jsou od března 2020 pro zahraniční návštěvníky z velké části uzavřeny, aby se zabránilo šíření onemocnění COVID-19, ale každý týden se může do vlasti vrátit omezený počet občanů a jejich rodin.

Australský dopravce Qantas počítal s listopadem 2021 jako s termínem k obnovení mezinárodních letů. Aerolinky stále věří, že kombinace vakcinace, testování a digitálních pasů umožní mezinárodní cestování a otevření hranic, píše Simple Flying.

Austrálie

Informace: SimpleFlying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně už od 4 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo1 hodinou dozadu
Rozlousknuto! Jak do Thajska během pandemie ve 4 krocích https://t.co/Ue49Oq5Yrk3 hodinami dozadu
PECKA DNE: 5* Dubaj s polopenzí na ostrově Palm Jumeirah od 26 890 Kč https://t.co/eRX7XWNrOd20 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších tatranských túr s dětmi i bez nich https://t.co/XdHL19vUKX21 hodinami dozadu
Mauricius 1. října ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování https://t.co/hSTauB25Z8 #novinky22 hodinami dozadu
Podzimní Mallorca? Leť z Vídně nebo Prahy už od 527 Kč https://t.co/DXYXHexFa81 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT7 #letenky1 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT71 dnem dozadu
TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou https://t.co/y3LEZTK4be2 dny dozadu
7 úžasných míst na Azorech, která stojí za to! Letenky za 3 490 Kč https://t.co/ZOnN17bGpa2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru