Connect with us
Londýn

Evropa

Anglie chce sjednotit systém cestování. Očkovaní turisté nebudou potřebovat test před příjezdem

Anglie chce sjednotit systém cestování. Očkovaní turisté nebudou potřebovat test před příjezdem

Anglie chce od 4. října 2021 pozměnit pravidla cestování. Místo cestovatelského semaforu bude mít nový systém. Ten starý vymění za jediný seznam červených zemí a území, které považuje za vysoce rizikové. Země, které na seznamu nebudou, jsou automaticky považovány za země s nízkým rizikem.

Reklama

Pro očkované turisty přijíždějící z nízko rizikových zemí se změní i povinnosti testování. Nebudou potřebovat test před příjezdem. Kromě toho budou moci jít 2. den po příjezdu na levnější rychlotest místo PCR testu, který je po přípříjezdu do Velké Británie aktuálně povinný pro každého. Tato změna však vstoupí v platnost až koncem října, píše Lonely Planet.

Každý, kdo bude testován pozitivně, bude muset jít do karantény a podstoupit další PCR test, a to bez dodatečného placení.

Pravidla budou i nadále přísná pro cestující z červených zemí bez ohledu na to, zda jsou očkováni. Ti budou muset podstoupit test před příjezdem, další 2. den a později 8. den – vše PCR testy. Zároveň budou muset jít na 10 dnů do karantény do vládou určeného místa. Na červeném listu se nachází například Brazílie, Indonésie, Thajsko, Jihoafrická republika, Mexiko a další. Příští středu budou z červeného seznamu odstraněny Egypt, Bangladéš a Malajsie + dalších 5 zemí.

Pasažéři, kteří nejsou plně očkováni, budou muset mít rovněž negativní test ještě před příjezdem a následně absolvovat testy 2. a 8. den a karanténu po příjezdu do Anglie. To platí i v případě, že přijíždějí z nízko rizikové země.

Nová pravidla platí pro všechny starší 11 let. Všichni pasažéři musí i nadále vyplňovat formulář – passenger locator form. Skotsko, Wales a Severní Irsko zatím podobné změny nehlásí.

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budete mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kupte si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostanete BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudete moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru